Kripto Para Piyasası Beklenen Noktaya Geldi Mi: Bitcoin (BTC) Fiyatını Ne Bekliyor?

İlayda Peker

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) kendisi için çok önemli bir fiyat seviyesi olarak görülen 42.000 dolar aşarak 43.950 dolara kadar ulaşmayı başardı. Yazının kaleme alındığı an itibari 43.350 dolar bandında işlem gören Bitcoin için bu seviyeden sonra önemli noktalar nereler?

Bitcoin Yeni Zirvelere Hazır Mı?

Elde edilen verilere göre Bitcoin’de “Korku ve Açgözlülük Endeksi”, “Kaldıraç göstergeleri” gibi önemli etmenler BTC için düşüş trendinin bittiğini gösteriyor. Ayrıca kurumsal yatırımların da şu an için arttığı düşünülüyor ve hangi kurumun ne kadar BTC satın aldığı 3. çeyrek raporlarının ardından anlaşılabilir.

Ayrıca piyasanın tecrübeli analistlerinden Will Clemente’e göre piyasadaki yeni katılımcı sayısı da artıyor ve hatta yeni rekor seviyeler görülüyor. Clemente yaptığı açıklamalarda 10 BTC’den daha az varlığa sahip olan cüzdanların sürekli satın alım yapıyor ve bu noktada bireysel yatırımcılar piyasada daha etkin görünüyor.

Kaldıraçlar ve Piyasaya Etkisi

Bitcoin’in boğa koşusunun duraklaması ile kripto para piyasasında kullanılan kaldıraçların da azaldığı ifade ediliyor. Analistlerin düşüncelerine göre eğer piyasada açgözlülük yeniden hakim olmaya başladıysa yatırımcılar kaldıraçları daha fazla kullanmaya başlayacak.

Yapılan açıklamalara göre kaldıraç göstergeleri en son Ekim 2020 öncesinde kırmızıdaydı ve bu da yeni bir ralli eşiğinde olabileceğimizi gösteriyor. Yatırımcılar Ekim 2020’den sonra kaldıraç kullanımını arttırdığında yeni bir boğa koşusu başlamıştı.

Piyasa Görünümü Sağlıklı

Düşüşler sırasında pek çok analist yatırımcılara sakin olmaları yönünde tavsiyelerde bulunmuş ve henüz BTC için rekor seviyelerin görülmediğini dile getirmişti. Yaşanan düşüşlerin sağlıklı bir piyasa için önemli olduğunu ifade eden analistler, şu anda beklenen görünüme ulaşıldığını ve yeni bir rallinin başlayacağını düşünüyor.

Ancak kripto para piyasasında her an her şeyin yaşanabileceğini unutmadan temkinli yatırımlar yapmanın her zaman önemli olduğunu bir kez daha hatırlatmak gerekiyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Charles Hoskinson Kripto Topluluğuna Seslendi: Bu Üç Adımı İzleyin

Sonraki Haber

XRP Fiyat Beklentileri: Ripple Fiyatı Yeni Rekor Kırabilir Mi?

İlgili Haberler