Kripto Para Piyasalarında Stablecoin Likiditesi Azalıyor: Analist Uyarıyor

Bitcoin Haber

Kripto para piyasalarında takip edilen analist, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin derin bir piyasa düzeltmesi görebileceği konusunda uyardı. Analist, DataDash sunucusu Nicholas Merten’in YouTube üzerinden yaptığı açıklamalarda, stablecoin likiditesinin kripto pazarı eğilimlerinin önemli bir göstergesi olduğunu belirtti.

Merten, stablecoin likiditesinin daraldığını ve bu durumun Bitcoin ve diğer kripto paraların ek fiyat düşüşü göreceğini belirtti. Özellikle, Bitcoin’in fiyatının 3.500 dolardan 12.000 dolara çıktığı dönemde stablecoin likiditesinde %119’luk bir artış gözlendi. Ancak, bu büyüme 2019’un sonları ve 2020’nin başlarında durma eğilimindeydi.

Bitcoin’in 2021’de 3.900 dolardan 65.000 dolara çıktığı dönemde stablecoin likiditesinde %2.183’lük bir artış olduğunu belirten analist, mevcut ortamda stablecoin likiditesinin daraldığını ve bu durumun kripto fiyatının artmasını zorlaştırdığını ifade etti.

Analist, likidite ve fiyat ivmesinin el ele gittiğini belirterek, likiditenin azaldığı veya durgunlaştığı bir ortamda fiyatın artmayacağını vurguladı. Bu durumun sadece global varlıklar için değil, kripto para birimleri için de geçerli olduğunu ifade etti.

Sonuç olarak, analist, stablecoin likiditesinde genel olarak bir düşüş olduğunu ve bu durumun Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin fiyatlarını etkileyebileceğini belirtti.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

MKR, Bitcoin’i Geride Bırakan Yüzde 75 Artışı ile Dikkat Çekti

Sonraki Haber

Kripto Analisti The Flow Horse, Solana Tabanlı RLB ve OX Altcoinlerine Dikkat Çekiyor

İlgili Haberler