CZ, Kripto Karşıtı Geleneksel Finans İçin ‘Varoluşsal Sonuçlar’ Öngörüyor

Bitcoin Haber

Geleneksel kurumlar 2022’deki ekosistem çöküşlerine bir tepki olarak kripto para birimlerine maruz kalmayı proaktif bir şekilde azaltırken, Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ) bu hareketin bu tür geleneksel finansal oyuncular üzerinde potansiyel olarak olumsuz bir etkisi olabileceğine inanıyor.

‘Varoluşsal Sonuçlar’

FTX ve Terraform Labs gibi büyük kripto şirketlerinin çöküşü, yatırımcılar arasındaki güveni azalttı ve geleneksel piyasayı kripto ekosistemine adım atma stratejilerini yeniden değerlendirmeye zorladı. Geleneksel oyuncuların isteksizliği kısa vadede kriptonun benimsenmesi için caydırıcı bir unsur olsa da CZ, bu kararın önümüzdeki yirmi yıl içinde geri tepebileceğini savunuyor.

CZ’ye göre, önümüzdeki 10-20 yıl içinde, kriptoyu benimseme konusunda yavaşlamayı seçen geleneksel finans oyuncularının, benimseme eğrisinin çok gerisinde kalacağını belirtiyor:

Kriptonun benimsenmemesinin 10-20 yıl içinde geleneksel finansal oyuncular için varoluşsal etkileri olabilir.

CZ, diğer kripto girişimcileriyle birlikte, Sam Bankman-Fried gibi aktörlerin eylemlerinin sektörü birkaç yıl geriye götürdüğüne inanıyor ve şöyle diyor:

Düzenleyiciler haklı olarak bu sektörü çok daha sıkı bir şekilde inceleyecek, ki dürüst olmak gerekirse bu muhtemelen iyi bir şey.

Uzun Vadeli Yorumlar

CZ’nin kripto karşıtlarının kaderi üzerine yaptığı uzun vadeli yorum, 2022’nin travmalarından yavaş yavaş kurtulmaya başlayan yatırımcılar tarafından desteklendi. Genel olumlu duygu, Bitcoin fiyatlarını 15.000 $ aralığından bu yazının yazıldığı sırada 23.000 $’ın çok üzerine çıkaran yavaş ama tutarlı bir boğa koşusu ile destekleniyor.

İçeriden öğrenenlerin ticaretine yönelik artan suçlamaların ortasında Binance, Cointelegraph’a sıfır tolerans politikası hakkında bilgi verdi. Sözcüye göre:

Her çalışan, yaptığı yatırımlar için 90 günlük bir beklemeye tabidir ve Binance’in liderleri, her türlü alım satım faaliyetini üç ayda bir rapor etmekle yükümlüdür.

2018 yılında, Binance‘in içeriden öğrenenlerin ticaretini önleme politikası 30 günlük bir süreyi içeriyordu ve bu süre şimdi 90 güne uzatıldı.


Total
38
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Adalet Bakanlığı Sam Bankman-Fried’a İletişim Yasağı İstiyor

Sonraki Haber

Beyaz Saray Yatırımcıları Kripto Para Kargaşasından Korumayı Amaçlıyor

İlgili Haberler