Kripto Para Piyasalarında Geleceğe Dair Analiz: 2023-2024 Bitcoin Tahminleri

Bitcoin Haber

Kripto para piyasaları 2021 yılındaki kadar hareketli değil. Ancak bu durum, kripto para yatırımcılarının önümüzdeki döneme dair beklentilerinin değişmediği anlamına gelmiyor. Kripto para piyasalarının sessizliği, boğa sezonunda kazanç elde edenlerin neden azınlık olduğunu gösteriyor.

Bitcoin‘in dört yılda bir gerçekleşen “halving” olayı, madencilerin blok ödüllerini yarıya indirerek yeni Bitcoin sayısını %50 azaltır. Ağustos 2021 itibariyle volatilitenin artmaya başlaması ve Bitcoin’e olan talebin canlı kalması, yatırımcıları heyecanlandırıyor. Bitcoin’in yayınlandığı sıradaki fiyat hareketi 2016 ve 2020’deki yörüngesine çok benziyor.

Uzun vadeli yatırımcıların biriktirme faaliyetleri de tarih tekrar ediyor gibiydi. Arzın yaklaşık %75’i, 2016 ve 2020 döngülerine benzer şekilde bu yatırımcılarda bulunuyor. Bitcoin’in fiyat performansı, kripto para piyasasının değerini doğrudan etkiliyor.

Bitcoin’in madenci ödüllerinin yarıya düşeceği ve bu durumun yeni taleplerle fiyatın yükselişe geçmesi bekleniyor. Yatırımcıların 2024’e dair umutlu olmasını sağlayan bu durum, kripto para piyasalarının geleceğini şekillendirecek gibi görünüyor.

Son olarak, Bitcoin’in borsalardaki arzında trendin tersine dönülmesi, önümüzdeki dönemde bu eğilimin nasıl şekilleneceğini görmek ilginç olacaktır. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve risk taşıdığının farkında olmalı ve kendi araştırmaları doğrultusunda işlem yapmalıdır.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Analisti Bluntz, Bitcoin ve Ethereum İçin Düşüş Uyarısı Yaptı

Sonraki Haber

Bitcoin İçin Düşüş Eğilimi: Analist Benjamin Cowen’dan Dikkat Çeken Tahminler

İlgili Haberler