Kripto Para Piyasalarında Eylül Ayı Beklentileri: Bitcoin, Shiba, XRP ve Dogecoin Analizi

Bitcoin Haber

31 Ağustos’ta Bitcoin fiyatı düşmeye başladı ve bu durum SEC’in ETF ertelemelerini bekleyen kripto para yatırımcıları için endişe yarattı. ABD hisse senedi piyasalarının performansı da makro cephede işlerin yolunda gitmediğini gösteriyor. Kripto para piyasaları Eylül ayına olumsuz başladı ve 2023 Eylül için tarihsel veriler yaklaşık %6 düşüş bekliyor. Bitcoin’in fiyatı ay başlamadan 27.500 doların altına düştü ve 23.500 ve 22.000 dolar testlerinin Eylül ayı içinde gerçekleşme ihtimali birçok uzmana göre endişe verici.

Bitcoin’in fiyatı haftalık grafikte ikili tepenin hedefi olan 22.000 dolara doğru ilerliyor. Eğer Bitcoin, 25.100 doları kaybederse hedefine koşacak. Ancak böyle bir durumun gerçekleşmesi, yeniden düşüş trendine döndüğümüz anlamına gelecek ki bu oldukça riskli.

Shiba Coin için durum da farklı değil. Nisan ve Ağustos zirvelerinin ardından haftalık grafikte düşüşler dikkat çekiyor. Eğer Bitcoin için olumsuz senaryo gerçekleşirse, Shiba Coin yatırımcıları da 0,00000647 dolara düşüş yaşayabilir. Bu seviye oldukça kritik ve altında kapanışlarda 0,0000055 dolara düşüş yaşanabilir.

XRP Coin, 13 Temmuz zaferiyle 2023 Nisan zirvesine ulaştı. Ancak SEC’in temyiz niyeti ve genel piyasa düşüşü XRP Coin’i aşağı çekti. Önümüzdeki günlerde SEC’in temyiz talebiyle alakalı ikinci daire uygun olup olmayacağına karar verecek. Eğer temyiz uygun görülürse hedef 1 dolar ancak düşüşte 0,42 ve 0,38 bölgesi muhtemel.

Son olarak Dogecoin‘e bakıldığında, piyasa düşerken DOGE fiyatının yükselmesi için neden yok. Fiyat 0,055 dolara kadar düşebilir ve 0,095 dolar altı kapanışlarda düşüş senaryosu devam edecek gibi görünüyor. Bu yazıda yer alan bilgiler yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcıların, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmaları ve kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmeleri gerekmektedir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Wisconsin’de Kripto Para Dolandırıcılığı: Kayıplar Çeyrek Milyon Doları Aştı

Sonraki Haber

Bitcoin Fiyatı Düşüşe Geçti: Kritik 25.000 Dolar Desteği Test Edilecek mi?

İlgili Haberler