Kripto Para Piyasalarında Belirsizlik Devam Ediyor: Bitcoin ve Altcoinler Ne Yapacak?

Bitcoin Haber

Kripto para yatırımcıları oldukça yoğun bir haftaya giriyor. Bitcoin‘in (BTC) 28.000 doların altına düşmesi ve İsrail-Filistin çatışmalarının piyasaları olası etkisi de göz önünde bulundurulduğunda, önemli gelişmeler bekleniyor. BTC, 27.500 doların altına kadar düştü ve 25.300 doları güvenilir destek seviyesi olarak teyit etti.

SEC yarın GBTC kararı için son itiraz gününe giriyor. Bir itiraz gelmezse, SEC’nin GBTC’nin ETF’e dönüşümünü yeniden ele alacağı ve onaylayabileceği düşünülüyor. SEC’nin önünde iki yol var: Ya ETF onaylarını verecek ya da vadeli ETF onaylarını iptal edecek.

Ethereum (ETH) ETF onaylarına bakıldığında, SEC’in onayları geri çekmeyeceği görülüyor. ETH ihraççılarıyla girdiği son diyalog, önümüzdeki 6 aylık dönemde onay gelebileceğini gösteriyor.

BTC fiyatı şu anda 25.300 ile 30.500 dolar arasındaki yatay aralıkta işlem görüyor. Haftalık RSI belirsiz ve nötr bölgeye yakın. Bitcoin fiyatı için günlük grafikteki okumalar, düşüşe işaret ediyor.

Sonuç olarak, BTC başarısız olmaya devam ederse 26.000 dolar seviyesine ve azalan direnç trend çizgisine dönebilir. Ancak günlük kapanış 28.000 dolar üzerinde olduğunda bu, 30.500 dolara kadar toparlanmaya neden olabilir. Altcoinlerdeki yükseliş hareketi BTC’nin fiyat rotasına göre tersine dönebilir. Bu hafta gelecek enflasyon verisi ve jeopolitik sorunlardan dolayı artması muhtemel petrol fiyatını hesaba katarsak belirsizliğin hat safhada olduğunu söyleyebiliriz. Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Gitcoin Ekibinin 460.000 Dolarlık Hatası: Yanlış Adrese Gönderilen Tokenler Kurtarılamadı

Sonraki Haber

Bitcoin Cash Madencileri ve Balinaları: BCH Coin’in Düşüşü ve Yükselişi

İlgili Haberler