Kripto Para Piyasaları Ekim Ayında Nasıl Bir Seyir İzliyor?

Bitcoin Haber

Ekim ayının ilk iş gününde kripto para piyasaları iyi bir başlangıç yaptı. Bitcoin (BTC) fiyatı 28.500 doları aşarak günlük zirveyi belirledi. Ancak sonrasında bir miktar satışla karşılaştı ve kısa vadeli grafikler aşırı alım sinyalleri gösterdi. Bu durum, fiyatın bir geri çekilme yaşayabileceği ihtimalini ortaya koydu.

Özellikle Bitcoin ayıları, birkaç gündür devam eden yükselişin ardından açık faiz düştüğü için bu toparlanmanın başarısızlıkla sonuçlanmasını bekliyordu. Ancak, ETH ETF’lerinin işleme açılması yatırımcıları heyecanlandırdı. Fakat, işlem hacimlerinin artmaması rallinin kolayca sönme endişesini beraberinde getirdi.

Bir ay boyunca 28.000 doların altında kalan Bitcoin, bu seviyenin üzerine çıktığında son 24 saatte 100 milyon dolar kaybetti. Bu durum, Bitcoin’in %5 artarak 28.500 dolara çıkmasıyla hızlandı.

Ekim ayı yaklaşırken yatırımcılar, tarihsel performansı nedeniyle yaklaşan şeyin fiyat artışı olacağını düşündü. Ekim ayı, son 10 yılın 8’inde en verimli dönem oldu. Bitcoin, 2013’ten bu yana 2014 ve 2018’de olmak üzere sadece iki kez negatif getiri sağladı. Eğer Bitcoin 28.300 dolar üzerinde kalıcı olabilirse, bu durum 31.000 dolar seviyesinin tekrar test edilmesini sağlayabilir.

Özellikle, Solana (SOL) en fazla artışı yaşayan altcoin oldu. Fiyatı %11,48 artışla 24,11 doları geçti. Solana’nın fiyatındaki artış, ağın toplam kilitli değer (TVL) gücünün 2023 zirvesine ulaşmasını sağladı. Bu durum, SOL Coin toparlanması için önemli bir detaydı.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitfarms, Bitcoin Üretimini Artırarak Büyüme Hedefliyor

Sonraki Haber

XLM Fiyatı İçin Kritik Seviyeler ve Gelecek Beklentileri

İlgili Haberler