Bitcoin Fiyat Tahminleri: Mevcut Ralli BTC Fiyatını Nereye Kadar Çıkaracak?

İlayda Peker

Bitcoin fiyatı (BTC) bu hafta tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ve 14 Nisan Çarşamba günü neredeyse 65.000 dolara kadar yükseldi. Bitcoin’in fiyatı şu anda hala 60.000 dolar üzerinde seyrediyor ve piyasa değeri 1,1 trilyon dolar civarında bulunuyor. Analistlerin ve yatırımcıların sorduğu soru ise şu: Mevcut Bitcoin rallisi BTC fiyatını nereye kadar çıkaracak?

Bitcoin Fiyat Beklentileri

Mart ayında, büyük ABD yatırım bankası JPMorgan’daki analistler BTC için 130.000 dolar gibi bir fiyat hedefi koydu ama bu fiyatın ne zaman görülebileceğine dair bir tarih belirtilmedi.  JPM’nin CEO’su Jamie Dimon, geçmişte Bitcoin eleştirileri ile ses getirmişti. Bununla birlikte, firmanın kripto projelerine artan katılımı, geleneksel finans sektörü içinde kripto para biriminin artan entegrasyonunu yansıtıyor.

Öte yandan nakit rezervlerini Bitcoin’e çevirmesi ve diğer kurumsal liderleri Bitcoin yatırımı yapmaya teşvik etmesi ile MicroStrategy’nin CEO’su Michael Saylor, her geçen gün BTC’ye olan desteğini dile getirmeye devam ediyor. Saylor Bitcoin’in 1 milyon dolara ve hatta 5 milyon dolara kadar yükselme potansiyeli olduğunu ifade ediyor. Saylor’ın hedefinin şu için ütopik olduğu düşünülüyor.

Ekonomik Ortam Ralliyi Destekliyor

Her ne kadar önemli isimler Bitcoin ile ilgili yükseliş tahminlerini dile getirse de bu noktada asıl önemli olan konu hem bireysel hem kurumsal yatırımcıların Bitcoin yatırımına devam etmesi olarak nitelendiriliyor.

Ancak bu noktada özellikle kurumsal yatırımcıların ve firmaların giderek daha fazla Bitcoin yatırımı yaptığı ortaya çıkıyor. Örneğin; Time Magazine kısa süre önce kendi Bitcoin’i satın aldıklarını duyurdu.

Ayrıca BlackRock ve MasterCard gibi finansal devlerin yakın zamanda Bitcoin’e ekosistemine dahil olduklarını duyurmasıyla, Satoshi’nin icadına yönelik kurumsal iştah konusunda hiç şüphe kalmıyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Tüketiciler Merkez Bankası Dijital Para Birimlerinde Anonimlik İstiyor

Sonraki Haber

Chiliz Fiyat Analizi: CHZ’de Önemli Destek ve Direnç Seviyeleri

İlgili Haberler