Kripto Para Kullanımı Hızla Yaygınlaşıyor! Sırada Güzellik Markaları Var!

Fatih Uçar
Kadınların kriptoya katılımı artacak mı?

Kadınların daha fazla kripto para kullanmasını hedefleyen bazı markalar harekete geçti. Bitcoin genel olarak bir değer deposu olarak kabul görse de insanların önemli kısmı ödeme aracı olarak da tercih ediyor. Peki yakın zamanda hangi markalar bu yönde adım atacak.

Kadınların Kripto Benimsemesi Artacak

Amerikan vatandaşlarının önemli kısmı (46 milyon) kripto paralarla ödeme yapıyor veya ödeme yapmak istiyor. Tam da bu sebepten harekete geçen Visa temmuz ayında kripto özellikli kredi kartlarından toplam 1 Milyar doların üzerinde harcama yapıldığını ilan etti.

Starbucks, Home Depot ve Target gibi markalar tam da bu sebepten bilançolarına Bitcoin kabul ediyor. Ancak farklı bir grup daha var ki onlarda kripto ödemeleri daha hızlı yayınlaşıyor. Küçük çaplı ve özellikle kadınlara hizmet veren işletmeler kripto kabulünde yarışmaya başladı.

Glamnetic yakında zamanda BitPay ile anlaşarak BTC, ETH ve DOGE etmeye başladığını duyurdu. Şirketin CEO’su ve kurucusu Ann McFerran kadın güzellik markaları arasında bir ilki başardıklarını söylüyor. Manyetik kirpik markası olan şirket kriptoları erkek egemenliğinden kurtarmak için böyle bir şey yapmış. Yıllardır kriptoya yatırım yaptığını söyleyen McFerran kadınların da kripto sektöründe aktif olması gerektiğini düşünüyor.

Kadınların Kriptoya İlgisi

Bitcoin ödül platformu olan Lolli’nin iletişim başkanı Aubrey Strobel şirketinin %30 kadın kullanıcılara hizmet verdiğini söylüyor. Yakın zamanda Sephora, Ulta, EM Cosmetics ve Glossier gibi bazı kadın güzellik markalarıyla da anlaşmalar yapılmış.

Kadınların harcama alışkanlıklarını iyi bilen güzellik şirketleri onlara fırsatlar sunan alternatif çözümler üretmek istiyor. Üstelik kriptolarla uyumluluk bir fırsat dönemi içinde, yani eğer kripto paraları destekliyorsanız sadece bu yüzden tercih sebebi olursunuz. Elbette güzellik markalarının ve işletmelerinin bir kısmı sadece bu sebepten kripto savunuculuğuna savunuyor.

Öte yandan kripto paralar her ne kadar erkek egemen bir yatırım aracı haline gelmiş olsa hepsinin arkasında birer kadın bulunuyor. Amerika’da yapılan araştırma, bireysel erkek yatırımcıların hane gelirlerini eşlerinin onayıyla kriptoya yönlendirdiğini söylüyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Elon Musk Bir Kez Daha Dogecoin (DOGE) Fiyatını Hareketlendirdi

Sonraki Haber

Türklerin Geliştirdiği Kripto Para Projeleri! İçlerinde Çok Başarılı Olanlarda Var!

İlgili Haberler