Kripto Para İflasları Hukuk Sektörüne Yüz Milyonlar Kazandırdı

Bitcoin Haber

Kripto para sektöründe yaşanan büyük şirket iflasları, hukuk endüstrisine büyük bir kazanç sağladı. FTX ve Celsius gibi önde gelen şirketlerin iflaslarından avukatlar yüz milyonlarca dolar kazandı. Amerika Birleşik Devletleri iflas mahkemesi, ücretleri değerlendirmek için denetçi atadı ve ücretlerin makul olduğunu onayladı.

The New York Times tarafından hazırlanan bir rapora göre, avukatlar, muhasebeciler ve danışmanlar, geçtiğimiz yıl büyük kripto firmalarının iflaslarından en az 700 milyon dolarlık hizmet ücreti topladı. Bu ücretler, FTX, Celsius Network, Voyager Digital, BlockFi ve Genesis Global’in iflas davalarının masraflarını içeriyor.

FTX davasında yer alan hukuk uzmanları toplam 326 milyon dolar ücret alarak bu davanın en büyük kazananları oldu. FTX’in iflasını yöneten hukuk firması Sullivan & Cromwell’ın, 500.000 dolarlık masraflara ek olarak 110 milyon doların üzerinde yasal ücret talep ettiği bildirildi.

Kirkland & Ellis’in Celsius, Genesis ve Voyager iflaslarıyla ilgilenen çalışmaları için 101 milyon dolar fatura kestiği ve 2,5 milyon dolarlık masraf yaptığı belirtildi. Ayrıca, bir geri dönüş yönetim firması olan Alvarez & Marsal’ın FTX, Celsius ve Genesis’teki çalışmaları için 125 milyon dolardan fazla ücret aldığı bildirildi.

Son olarak, Amerika Birleşik Devletleri iflas mahkemesi, FTX davası için ücret denetçisi olarak Katherine Stadler’i atadı. Stadler, FTX üzerinde çalışan ekibin Kasım ayındaki iflastan bu yana 200 milyon dolardan fazla ücret talep ettiğini bildirdi ve ücretlerin makul olduğunu belirtti.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Shiba Inu (SHIB) ve Pepe Coin (PEPE) Geri Çekilirken Pomerdoge (POMD) 1.700 Dolarlık Bir Ralliye Hazırlanıyor

Sonraki Haber

Visa, Solana ile İşbirliği Yaparak Sınır Ötesi Ödeme Hizmetini Genişletiyor

İlgili Haberler