Kripto Para Borsası DYDX, Düzenleyici Baskıya Karşı Önlem Alıyor

Bitcoin Haber

Kripto paraların düzenleyici baskıyı uzun süredir hissettiği, özellikle ABD’li düzenleyicilerin bu konuda uyarılar yaptığı belirtiliyor. Bu durum, özellikle daha yeni olan NFT ve DeFi kategorisi için geçerli. DYDX ekibi gelecekte oluşabilecek sorunları önlemek için çalışıyor. DYDX, en büyük merkezi olmayan kripto para borsaları arasında yer alıyor. Platform, yaptığı airdrop ile yatırımcılara binlerce dolar kazandırdıktan sonra şimdi DeFi üzerinde artırılması beklenen baskıya hazırlanıyor.

Şirket veya vakıflar aracılığıyla yönetilen DeFi protokolleri, çekirdek geliştiricilere sürekli kazanç imkanı sunuyor. Bu durum, geliştiricilerin vakıf veya şirketler aracılığıyla elde ettikleri gelir nedeniyle yaptırımlarda sorumlu kabul edilmesine sebep oluyor. Ancak dYdX Trading, kamu yararına çalışan bir vakfa dönüştüğü için bu olumsuzluklardan kurtulabilir.

dYdX’in kurucusu ve CEO’su Antonio Juliano, dYdX Trading Inc tüzüğünün Kamu Yararına Çalışan Şirket olarak güncellendiğini açıkladı. Bu durum, platformun yerel tokeni için uzun vadede olumlu bir adımı temsil ediyor. Ayrıca, v4 ile birlikte dYdX Chain’in üçüncü taraf doğrulayıcılar ve kuruluşlar tarafından yönetileceği için şirketin artık bu işlevleri yönetmeyeceğini belirtti.

Açık kaynak geliştiriciler eliyle desteklenen ancak projenin başarısından kar etmeyen protokol, yasalara daha uyumlu hale gelebilir. Bu da düzenleyici baskıyla ABD’de engellenmesinin önünü kapatabilir. Eğer bu gerçekleşirse, DYDX pazar payını artırabilir ve token fiyatının da yükselmesi bekleniyor. Ancak, merkeziyetsizlik hikaye olarak kalırsa, SEC, CFTC gibi kurumların Juliano ve diğerlerine dava açmaması için bir sebep kalmayabilir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Render Token Fiyatı ve Yapay Zeka Geliştirmeleri

Sonraki Haber

Bitcoin Fiyatı İki Yıl İçinde 130.000 Dolar Olabilir

İlgili Haberler