Magic Eden, Solana’nın cNFT’lerini Destekleyeceğini Duyurdu

Bitcoin Haber

NFT pazarı olan Magic Eden, dijital koleksiyonlara sahip olmaya uygun maliyetli ve ölçeklenebilir bir alternatif sağlamak için Solana’nın sıkıştırılmış NFT’lerini (cNFT’ler) destekleyeceğini duyurdu. cNFT’ler normal Solana NFT’lerinden farklıdır çünkü verileri sıkıştırılır ve zincir dışında saklanır. Bu nedenle, daha büyük miktarlarda üretim için daha az ücret gerektirirler.

Magic Eden’a göre, bu tür NFT’ler oyun, müzik, etkinlik ve metaverse gibi çeşitli sektörlerde seri üretim koleksiyonlarının oluşturulması için idealdir. NFT pazar yeri, içerik oluşturucuların daha fazla harcama yapmadan daha geniş kitlelere ulaşmasına olanak tanıdığına inanmaktadır.

NFT pazaryeri ayrıca, NFT üretimiyle ilgili maliyetleri düşürerek, potansiyel olarak benimsemeyi teşvik edebileceğine ve yeni insanların NFT toplamayı denemesi için “kolay erişim noktası” haline gelebileceğine inanmaktadır. Daha düşük maliyetlerle, kullanıcılar koleksiyon elde etmek için büyük miktarda fon riskine girmeden NFT toplayabilirler.

cNFT’ler, Solana’nın durum sıkıştırması ile desteklenmekte; bu özellik, sadece yaklaşık 110 dolar ile 1 milyon kadar NFT basılmasına olanak tanır. Ethereum üzerinde NFT basmakla karşılaştırıldığında, NFT başına 2,9 ila 30 doların üzerinde bir maliyet söz konusu olabilirken, cNFT’lerle basım maliyeti büyük ölçüde düşürülmüş gibi görünüyor.

Bunlara ek olarak, NFT’leri zincir dışında barındırmanın faydaları olsa da, bazen kendi zorluklarını da beraberinde getiriyor. 2022 yılında, FTX kripto borsasında basılan NFT’ler bozuldu ve borsa iflas ettiği için boş görüntüler gösterdi. Bir mühendis, NFT’lerin blok zinciri yerine bir Web2 API kullanılarak barındırıldığına dikkat çekti ve NFT’lerin Web2 teknolojisi kullanılarak barındırılmasından çıkarılması gereken bir ders olduğu konusunda uyardı.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Fiyat Analizi: 28.000 Dolar Direnci Boğa Senaryosu İçin Kritik

Sonraki Haber

Binance Yönetiminde İstifa Dalgası: Üç Yönetici Görevinden Ayrıldı

İlgili Haberler