Bitcoin (BTC), Bugün Gelen Onca Kötü Habere Rağmen Tutunuyor: BTC’yi Ne Bekliyor?

Metin Alaca

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) uzun bir süre boyunca 55.000 dolar seviyesinde tutunsa da üst üste gelen haberler ile düşüşe geçti. İlk olarak 12 Mayıs gecesinde gelen Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin’in haberi, altcoinleri ciddi anlamda sarstı.

Varan 1: Vitalik Buterin, Köpek Coinlerine Savaş Açtı

Buterin, bir pazarlama taktiği olarak kendi cüzdanına milyarlarca dolarlık kripto para gönderen projelerin tokenlerini ya sattı ya da hayır kurumlarına gönderdi. Toplamda dört farklı kuruma ve kuruluşa bağış yapan Buterin’in buna ek olarak 60 milyon dolardan fazla kripto parayı da sattığı görülüyor. Bu, son dönemde herkesin konuştuğu SHIB, AKITA, DOGELON gibi birçok kripto paranın da sert düşmesine neden oldu.

Varan 2:Elon Musk, Bitcoin’i Gözden Çıkardı

Vitalik Buterin’in bu hamlesi tam sindirilmek üzereyken Elon Musk’ın Bitcoin açıklaması durumu değiştirdi. Elon Musk, Bitcoin madenciliğinin fosil yakıt tabanlı olması ve çevreye zarar vermesi nedeniyle Tesla’nın artık Bitcoin kabul etmeyeceğini açıkladı. Elon Musk’ın açıklaması ile beraber 47.000 doların altına sarkan Bitcoin, bir süre için herkesin boğa piyasasının bittiğini düşünmesine yol açmış olabilir.

Varan 3: Binance’e Soruşturma Açıldı

Bitcoin fiyatı bu düşüşten sonra alımların etkisi ile yeniden 50.000 doların üzerine çıksa da kötü haberler bitmedi ve düşüş tekrar başladı. Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance’e ABD’de soruşturma açıldığı iddiası, sektörü sert etkiledi.

Bitcoin kısa süre içerisinde 45.000 dolara yeniden sarkarken BNB de 530 dolara kadar geriledi. Binance CEO’su ise Bloomberg tarafından aktarılan bu habere yanıt vererek aslında bunun FUD olduğunu açıkladı. CZ, kendilerinin sadece bir olay ile ilgili ABD’li makamlara bilgi verdiğini açıkladı ve BTC/USD paritesi yeniden toparlandı.

Buna rağmen kripto para sektörünün bugün yaşadığı üç büyük kötü gelişme, kısa sürede nelerin olabileceğini ortaya koydu. Bitcoin fiyatı ise bu haberlere rağmen 49.000 doların üzerinden işlem görüyor ve aslında dayandığını gösteriyor. BTC için 42.000 dolar desteğinin altına inilmediği sürece aslında trendin hala yükseliş odaklı olduğu söylenebilir.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Zenchain Protokolü, DeFi ve NFT’leri Bir Araya Getirip Çeşitlendiriyor!

Sonraki Haber

STC Token Satışı Tamamlandı! Kullanıcılara 10’dan Fazla Kripto Para Borsası Seçeneği Sunuluyor

İlgili Haberler