Ethereum (ETH) Fiyatı Düştü, Analist Olası Nedenleri Açıkladı 

Bitcoin Haber

Ethereum (ETH) blok zinciri ağı, genel piyasa görünümüne paralel olarak bugün bastırılmış fiyat artışı görüyor. Piyasa değerine göre en büyük ikinci dijital para biriminin fiyatı son 24 saat içinde %3,01 oranında düşerek 1.846,85 $’a geriledi. Bununla birlikte, mevcut düşüş eğilimi, geçtiğimiz haftaki %0,62’lik marjinal kazançla sekteye uğradı. 

ETH Fiyatı Neden Düştü? 

Ethereum ağının şu andaki durumuna işaret eden kripto piyasası analisti Ali_Charts, protokolün şu anda aktif kullanıcıları, işlem hacmini ve blok alanı talebini nasıl artırdığını göstermek için Glassnode’un verilerine atıfta bulundu. Tüm bunların Ethereum ağının sağlıklı bir şekilde benimsendiğini gösterdiğini belirtti. 

Bu, Ethereum protokolü için özellikle bir yükseliş işareti, ancak şu andaki fiyat hareketi, bu etkileyici ağ temellerinin gerçek etkisini göstermiyor. Bunun neden böyle olabileceğini açıklayan analist, ETH‘nin ağdaki toplam ortalama aktif kullanıcı sayısında da bir gerileme gördüğünü söyledi.  

Ona göre bu durum, ağ temellerinin zayıfladığını ve kullanımın azaldığını gösteriyor. Kullanımın azalmasıyla birlikte, Ethereum talep eden toplam kullanıcı sayısı da korelatif olarak azalıyor ve bu da fiyat artışının yavaşladığını gösteriyor. 

Ethereum ve Hakimiyet Umudu  

Ethereum’un fiyatı, blok zinciri protokolünün hakimiyetini gösteren ölçütlerden yalnızca biri. Ne olursa olsun, blok zinciri ağı ve ekosistemi bugün sektördeki en önemli unsur olmaya devam ediyor.  

Katman 2 protokollerinin ortaya çıkışı ve sürekli gelişimi, blok zincirini çevreleyen doğal faydayı inşa etmeye yönelik artan bağlılığın bir kanıtıdır. Diğerlerinin yanı sıra Polygon zkEVM, Optimism ve Arbitrum’daki teknolojik ilerlemenin doğrudan yararlanıcısı olmasa da, kesinlikle dolaylı bir yararlanıcısıdır. 

Bu L2’lerin büyümesi ve etkileyici performansı, altta yatan blok zinciri protokolünün çekiciliğini artırıyor ve bu da tüm blok zinciri ve Web 3.0 ekosistemi için büyük bir kazanç. 


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

SHIB Yakım Oranı Yüzde 384 Arttı! Fiyat Nasıl Etkilenecek? 

Sonraki Haber

Solana (SOL) Yeni İşbirliğine Rağmen Düşüş Kaydetti: Neler Oluyor? 

İlgili Haberler