Bitcoin Bir Kez Daha Altını Alt Etti!

İlayda Peker

Çok fazla miktarda fonu hem hızlı hem de ucuz bir şekilde dünyanın öbür ucuna gönderme konusunda Bitcoin’in rakipsiz olduğu bir kez daha ortaya çıktı. 670 milyon dolarlık para transferi için yalnızca 0.26 dolar ödenmesi de bunu adeta kanıtladı.

İşlem Ücretleri

Bazı altcoin’lerin savunucuları Bitcoin işlem ücretinin bahsi geçen altcoin’lere göre daha fazla olduğunu ileri sürüyor. Bu bir noktada doğru olsa da aslında Bitcoin ağının daha güvenli olduğunun da bir kanıtı olarak değerlendiriliyor.

Bunun yanı sıra çok düşük ücretlerle gerçekleştirilen ilk Bitcoin para transfer işlemi yukarıda bahsettiğimiz 670 milyon dolarlık işlem değil. Örneğin daha önce de 424 milyon dolarlık bir transfer işleminin 0.68 dolara gerçekleştiği ortaya çıkmıştı.

Ancak dün gerçekleşen para transfer işlemi belki de tüm transfer işlemlerini gölgede bıraktı. Çünkü tutar çok büyük ve bu işlem için ödenen ücret çok düşük… Ancak birçok kişinin Bitcoin’i altın ile karşılaştırdığı düşünülürse bu konuda altının açık ara geride kaldığını rahatlıkla dile getirebiliriz.

Diğer Kriptolar

Diğer dijital varlıkların destekçileri, savundukları kripto para biriminin Bitcoin’den daha iyi olduğunu iddia etme eğilimindeler. Çünkü bu kripto para birimleri daha düşük işlem ücretleri sunuyor. Ancak burada bir nokta gözden kaçırılıyor ya da görmezden geliniyor. Bu altcoin’ler genel itibariyle Bitcoin’in sunduğu güvenlikten yoksunlar. Bitoin’in hashrate değeri diğer tüm dijital varlıklardan çok daha büyük olduğunda, ağın güvenliği de onlardan daha sağlam olarak karşımıza çıkıyor. Dolayısıyla bu kadar ucuz maliyetle bu kadar büyük miktarda parayı göndermenin başka bir yolu yok gibi görünüyor.

Kaynak: Beincrypto


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

BTC Yarılanmadan Önce Düşecek, Yarılanmadan Sonra Zirveyi Görecek!

Sonraki Haber

Venezuela’dan Doktorlara Petrolu Destek

İlgili Haberler