Kripto Para Analisti, Altcoin’ler İçin Çöküş Öngörüsünde Bulundu

Bitcoin Haber

Sosyal medya platformlarında milyonlarca takipçisi bulunan kripto para analisti Benjamin Cowen, Ethereum, Shiba, XRP, DOGE, AVAX ve Solana gibi pek çok altcoin’in 2022 yılı içinde bir toparlanma olmaksızın yeni bir çöküşle karşı karşıya kalabileceğini öne sürdü. Analiste göre bu durum birçok altcoin’in piyasadan silinmesine sebep olabilir.

Cowen, son strateji oturumunda bir altcoin hesaplaşmasının yaklaştığını belirtti. Analiste göre, birçok altcoin bu hesaplaşma sonucunda bir daha yükselişe geçemeyebilir. Ancak, bazı altcoin’lerin bu durumdan sonra yeni zirvelere ulaşabileceğini de ifade etti.

Cowen, altcoin piyasasının 323.5 milyar dolarlık bir aralıkta bir süre geçirdikten sonra 290 milyar dolarlık bir aralığa geri dönebileceğini ve 2024 yılına kadar daha da düşebileceğini belirtti.

ABD Merkez Bankası’nın (Fed) para politikalarını değiştirmesi durumunda ise altcoin’lerin bir rönesans yaşayabileceğini belirten Cowen, Fed’in önümüzdeki yıl para politikasını tersine çevirmesini beklediğini dile getirdi.

Son olarak Cowen, Fed’in bu yıl para politikasını değiştirmeyeceğini düşündüğünü ve altcoin piyasasının hemen yükselişe geçmeyeceğini belirtti. Fed’in bu yıl adım atması durumunda bile, bu adımın sınırlı olacağını ve bir yükselişin gerçekleşmesinin biraz zaman alabileceğini ifade etti.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Çinli Emlak Devi Evergrande Krizi, Bitcoin’in Fiyatını Etkileyebilir

Sonraki Haber

Bitcoin Fiyatları ve Kripto Para Piyasaları Fed Kararlarını Bekliyor

İlgili Haberler