Cardano Vakfı CEO’su, ADA’nın 5 Yıllık Planını Aktardı: Hedefte En Az 50 Banka Var!

Mert Bahçe

Piyasa değeri sıralamasına göre en büyük dördüncü kripto para birimi olan Cardano (ADA), birçok altcoin’in düşüşte olmasına rağmen önemli bir perfrormansa imza atarak 1.43 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Cardano blok zinciri, yaklaşmakta olan Alonzo hard fork’u ile akıllı sözleşmeye uyumlu hala gelecek bir dönüşüm aşamasından geçiyor.

Cardano Vakfı CEO’su 5 Yıllık Planı Aktardı

Alonzo hard fork’u ile Ethereum, Solana ve Polkadot’a karşı rekabette üst seviyelere sıçramak isteyen Cardano, dApps için büyüyen bir merkez olmayı planlıyor. Cardano Vakfı CEO’su Frederik Greegard, ekibini yaklaşan hedeflerini açıklarken beş yıllık stratejiyi kamuoyuyla paylaştı. Kitleler tarafından yaygın bir şekilde benimsenme sağlamaya ve genişlemeye odaklanarak Cardano’nun 2022 yılındaki öncelikli hedefini en az 50 bankayı bünyesine katmak olduğu aktarıldı.Bu adım Cardano Vakfı’nın blok zinciri rutin finansal işlemleri için bir hamle olarak belirtildi. Ancak bankalardan destek almak Cardano’nun blok zincirine daha fazla kullanıcı çekmesi anlamına gelir. Cardano, 2022 yılına kadar 50 banka ile ortaklık kurmayı hedefliyor. Bu hedef gerçekleştirilirse Cardano muazzam bir kullanıcı tabanına hizmet etme şansı bulabilir.

Cardano Vakfı’nın amacı, DeFi’yi bankalar gibi düzenlenmiş bir alana taşıyarak finansal kapsayıcılık için birlikte çalışılabilirliği ve DeFi ekosistemine kurumsal benimsenmeyi artırmak. Bankacılık ortaklıkları, Cardano kullanıcıların fiat para birimlerini kripto paralara dönüştürmesinin kolay bir yolu olacaktır. Kullanıcı tabanı kazanmak için kısa vadeli bu hedef oldukça önemlidir.

Cardano Uzun Vadeli Hedef

Cardano, cüzdan adreslerinde büyümeyi teşvik etmek ve zincir içi aktivitedeki çeşitliliği artırmayı hedefliyor. DeFi piyasasının düzenlenmesine yol açacak bu hedef ile artık aracı desteğine gerek kalmayacak. Zincir üzerindeki çeşitlilik ve cüzdan adresindeki artışla birlikte Cardano’nun hedefi, aracılar ile düzenlenmiş erişilebilir bir merkezsiz finans sistemi arasındaki boşluğu kapatmaktır.Total
29
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Dünyanın En Büyük Fonlarından Biri Kriptoya Giriyor! Hangi Kripto Paraya Yatırım Yapacak?

Sonraki Haber

O Kripto Para Borsasına Bir Dava Daha Açıldı! Bu Kez İddia Milyarlarca Dolarlık Kayıp!

İlgili Haberler