Kripto Dostu Politikacı Tom Emmer, ABD Temsilciler Meclisi Başkanlığına Aday Olabilir

Bitcoin Haber

Geçmişte kripto para endüstrisine yönelik destek açıklamalarıyla bilinen ABD Temsilciler Meclisi Üyesi Tom Emmer’ın, Temsilciler Meclisi Başkanlığına aday olmak için hazırlıklara başladığı iddia edildi. Emmer’ın, birçok Temsilciler Meclisi üyesinin desteğini aldığı belirtildi. Amerika Birleşik Devletleri tarihinde ilk kez bir Temsilciler Meclisi Başkanı, kendi partisinin de oylarıyla görevden alındı. Kevin McCarthy’nin görevden alınmasının ardından başkanlık krizi yaşandı.

McCarthy’nin görevden alınmasının ardından Patrick McHenry, yeni bir başkan seçilene kadar geçici olarak ABD Temsilciler Meclisi’nin başkanı oldu. Ancak, çoğunluğun sağlanamaması nedeniyle başkanlık seçimi belirsizliğini korudu. Tom Emmer’ın başkanlık adaylığı için çalışmalara başladığı, ABD’li gazeteci Jake Sherman tarafından Twitter hesabından paylaşıldı.

Emmer’ın Temsilciler Meclisi’ndeki Cumhuriyetçi üyelerle görüşmelere başladığı iddia edildi. Emmer’ın adaylık hazırlıklarına başladığını belirten Sherman, Emmer’ın meclisteki Cumhuriyetçi üyelere aday olacağını söyledi. Emmer’ın adaylık hazırlıkları yaptığı, hafta içerisinde medyada yer alan birçok haberde dile getirildi.

Kripto para endüstrisine yönelik destek açıklamalarıyla bilinen Emmer, geçmişte ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) kripto para düzenlemelerindeki tutumu nedeniyle eleştirilerde bulunmuştu. Emmer, aynı zamanda yakın bir tarihte Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi’nden geçen CBDC (merkez bankası dijital para birimi) karşıtı yasa tasarısının da yazarıdır.

Emmer, kripto para birimlerine yönelik desteğinin yanı sıra CBDC’lere yönelik karşıtlığıyla da bilinir. Emmer’ın başkanlık adaylığı, kripto para endüstrisi için önemli bir gelişme olabilir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin 30.000 Doları Geçti, Ne Bekleniyor?

Sonraki Haber

Neden Chainlink (LINK) Yükseliyor? Kripto Analistlerinin Gözdesi LINK Coin’in Yükselişi

İlgili Haberler