Kripto Borsası Stablecoin Girişlerinde Önemli Veriler!

Bitcoin Haber

Merkezi kripto borsaları, stablecoin girişlerinin arttığını görüyor gibi görünüyor. Bu, satın alma baskısının artmak üzere olduğunun bir işareti olabilir.

Ethereum Stablecoin Payına Hakim

6 Mart’ta analiz firması CryptoQuant, stablecoin borsa girişlerinin arttığını bildirdi.

Ayrıca firma, 5 Mart’ta kripto borsalarındaki stablecoin bakiyelerinin artmasıyla “bu yılın en yüksek seviyesine” ulaşıldığını bildirdi.

Analiz, Bitcoin fiyatlarının kısa vadede düştüğünü belirtti ancak “piyasanın potansiyel satın alma gücü artıyor” diye ekledi.

Stablecoin girişleri genellikle yatırımcıların mevcut veya daha düşük seviyelerde alım emirleri hazırlayabileceğinin bir işaretidir.

Ancak bu veriler Glassnode’un son bulgularıyla çelişiyor. USDC alıcı adreslerinin ortalama sayısının saatte 1.544 ile son bir ayın en düşük seviyesine ulaştığını kaydetti.

Bununla birlikte, USDT ortalama işlem hacmi aylık en yüksek seviyeye ulaştı.

Glassnode, ortalama borsa BTC mevduat sayısının da aylık en düşük seviyede olduğunu ekledi. Bu durum, elde tutmanın ve biriktirmenin şu anda satış yapmaya tercih edilebilir göründüğü fikrini güçlendiriyor.

Ayrıca 6 Mart’ta CoinGecko, Ethereum‘un stablecoin pazar payı için baskın olmaya devam ettiğini bildirdi.

Ethereum, toplam payın %60’ı ile stablecoinler için büyük bir farkla pazar lideridir. TRON, %5,9’luk bir artışın ardından %27’lik bir payla istikrarlı varlık arzı için en büyük ikinci ağdır. Binance’in BNB Zinciri ise %7’lik pazar payı ile üçüncü sırada yer alıyor.

Stablecoin Ekosistemi Görünümü

Stablecoinler şu anda tüm kripto piyasasının yaklaşık %12,7’sini oluşturmaktadır. CoinGecko’ya göre, hepsinin toplam kapitalizasyonu yaklaşık 136 milyar dolar.

Pazar lideri Tether, dolaşımdaki 70 milyar dolarla yaklaşık %52’lik bir paya sahip. Ayrıca, Tether’in arzı bu yılın başından bu yana %7,8 oranında arttı ve 5 milyar USDT daha basıldı.

Circle’ın USD Coin’inin dolaşımdaki arzı 44 milyar doların biraz altında ve bu da ona %32’lik bir pazar payı sağlıyor. Circle Şubat ortasında yeniden para basmaya başladı ve o zamandan bu yana yaklaşık 3 milyar USDC ekledi.

Arz artışları Binance ve BUSD’nin zararına olmuştur. SEC’in BUSD ihraççısı Paxos’a karşı harekete geçmesinden bu yana, dolaşımdaki arzı %46 oranında azaldı. Şu anda BUSD’de dolaşımda olan 8,7 milyar USD var ve bu da ona %6,4’lük bir pazar payı sağlıyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Voyager ETH Satıyor: Ethereum Yatırımcıları Endişelenmeli Mi?

Sonraki Haber

Kripto Fonlarının CeFi’den DeFi’ye Kaydığı Görüldü: CoinGecko

İlgili Haberler