Cardano Stablecoin (Djed) Lansmanı Duyuruldu, ADA Nasıl Tepki Verecek?

Bitcoin Haber

‘Djed’ Cardano stablecoin’inin uzun zamandır beklenen lansman tarihi açıklandı. ADA fiyatları bugün düşüşe geçti, ancak önümüzdeki hafta bir canlanma olabilir.

Djed Lansman Duyurusu

25 Ocak’ta COTI Network, Cardano stablecoin’inin önümüzdeki hafta piyasaya sürüleceğini duyurdu. Bir gün belirtilmedi, ancak önceki blog yazıları Ocak ayı sonundan önce olacağını belirtti.

Lansmanı geciktiren tek şeyin zincir endeksi senkronizasyon süreci olduğu belirtildi. Bu işlem bir hafta önce başlatıldı ve 14 gün sürmesi planlanıyor, bu da lansman tarihinin 1 Şubat civarında olabileceğini gösteriyor.

COTI ayrıca DJED ve dengeleyici coin SHEN‘in Bitrue borsasında listeleneceğini duyurdu.

Cardano Stablecoin Geliyor

COTI, Djed stablecoin’i geliştirmekte olan katman-1 ölçeklenebilir bir kurumsal ağdır. Ayrıca, ödülleri takip etmek için bir anlık görüntü mekanizması ve kullanıcı arayüzü geliştirildiğini açıkladı:

“Djed akıllı sözleşmesine yatırılan ADA‘yı stake etme ve $SHEN sahipleri için ekstra ödüller oluşturma çabamızın bir parçası olarak, $SHEN sahiplerinin bu ekstra ödülleri takip edebilecekleri djed.xyz’ye eklenecek bir anlık görüntü mekanizması ve kullanıcı arayüzü geliştiriyoruz.”

DJED karşılığında stablecoin akıllı sözleşmesine ADA gönderilir. SHEN adı verilen üçüncü bir token, ADA fiyatları dalgalandığında denge görevi görüyor. Bu nedenle, stablecoin ADA ile aşırı teminatlandırılmış olacak.

Geçen hafta Coti, Djed’in %400 ila %800 oranında aşırı teminatlandırıldığını açıklamıştı. “Bu, basılan toplam Djed toplamından 4 ila 8 kat daha fazla temel değere sahip olduğu anlamına geliyor” diye ekledi. Ayrıca, Cardano‘nun önde gelen DEX’i Minswap, yeni tokenlar için birkaç havuz duyurdu.

Lansman Cardano meraklıları ve ADA sahipleri tarafından merakla bekleniyordu. Ancak, ADA Çarşamba sabahı Asya ticaret seansı sırasında bir darbe aldı.

Fiyat Hareketleri

ADA fiyatları şu anda büyük bir geri çekilme sürecinde. Kripto para, destek seviyelerine geri dönerken gün içinde %6,4 düştü.

ADA, 22 Ocak’ta on bir haftanın en yüksek seviyesi olan 0,384 dolara ulaştı ancak bugün kripto piyasasının geri kalanıyla birlikte geriledi. Son altı saat içinde büyük ölçüde düştükten sonra şu anda 0,354 dolardan işlem görüyor.

Geri çekilme, Djed lansmanı öncesinde ADA fiyatlarını daha da yukarı çekebilecek bir başka satın alma fırsatı olabilir.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Analistleri: Dogecoin (DOGE) Fiyatı Yakında Ralli Yapabilir

Sonraki Haber

Bu 6 On-Chain Gösterge Bitcoin (BTC) İçin Çok Önemli!

İlgili Haberler