Kripto Borsası OKX, 100 Kişiyi İşe Alma Planıyla Fransa’ya Yöneliyor 

Bitcoin Haber

Kripto para borsası OKX, önümüzdeki üç yıl içinde yaklaşık 100 kişiyi işe alma planlarıyla Fransa’yı Avrupa’da bölgesel bir merkez olarak hedefliyor ve şu ana kadar ülkenin Finansal Piyasalar Kurumu’ndan (AMF) düzenleyici onay alan 74 diğer şirkete katılmak istiyor. 

Fransa ve OKX 

Seyşeller merkezli firma, Dijital Varlık Hizmet Sağlayıcısı (DASP) olarak tescil edilmek üzere başvuruda bulundu. Şirketin küresel hükümet ilişkileri başkanı Tim Byun, Fransa’da “önemli” bir fiziksel varlık kurmayı planladığını söyledi. 

Avrupa Birliği’nin en büyük ikinci ekonomisinde bir üs arayan tek kripto borsası bu değil. Fransa geçen yıl, DASP kaydının ardından Binance için bir Avrupa Birliği (AB) merkezi olarak tercih edilen yer olarak ortaya çıktı. Kurucu Changpeng “CZ” Zhao’ya göre, dünyanın en büyük kripto borsası Eylül ayına kadar Paris ofisi için yaklaşık 150 kişiyi işe almıştı. 

Byun bir röportajda “Üç yıl içinde 100 tam zamanlı çalışanı işe almayı hedefliyoruz” dedi.

Sanırım ilk yıl yaklaşık 30 meslektaşımızı işe almayı öngörüyoruz.

Byun, kayıt sürecinin altı ay kadar sürmesini beklediğini söyledi. 

Kripto Para Gelişmeleri 

Şirketlerin kara para aklama standartlarına uyup uymadıklarını ve saygın bir yönetime sahip olup olmadıklarını kontrol etmeyi içeren kayıt alma. AB’nin Kripto Varlık Piyasaları (MiCA) yönetmeliğinin bu ayın başlarında 27 üye devlet tarafından oybirliğiyle onaylanmasıyla birlikte, bir ülkede onay alan kripto firmalarının tüm blokta faaliyet göstermesi daha kolay olacaktır. 

AMF geçtiğimiz ay, Fransa’daki mevcut kayıtlı firmaların, yönetişim, tüketicinin korunması ve finansal istikrar konusunda daha sert kurallar içeren MiCA lisansına hızlı bir şekilde geçebileceğini öne sürdü. 


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Shiba Inu’nun Puppynet Testnet’i 10 Milyon İşlem Kaydetti! 

Sonraki Haber

Bitcoin Fiyatı Yorumu: Bu Destek Yeni Artışlara Yol Açabilir 

İlgili Haberler