Kripto Balinaları ve Arbitrum’un (ARB) Meteorik Yükselişi 

Bitcoin Haber

İki büyük kripto para yatırımcısı, Ethereum ölçeklendirme çözümü Arbitrum‘un yerel tokenı olan $ARB’deki önemli varlıklarını, kripto para biriminin fiyatının yatırımcılara açıklanmasının ve değerinin %250’nin üzerinde artmasının ardından kısa süre önce elden çıkardı. 

ARB Satışları 

Blok zinciri analiz platformu Lookonchain’in verilerine göre, token satan balinalardan biri, listelendiği ilk gün ARB’nin en büyük alıcısıydı ve şimdi yaklaşık 17 milyon dolar değerindeki 9,94 milyon ARB tokeninin tamamını kripto para borsası Binance’e aktardı. 

Ayrı bir işlemde, 33. sıradaki dijital varlığın bir başka yatırımcısı, 18 milyon dolar değerindeki tüm ARB varlıklarını Binance’e aktardı. Lookonchain’in vurguladığı gibi, yatırımcı 11 milyon ARB’yi ortalama 1,24 $ alış fiyatıyla 13,55 milyon $’a satın almıştı. İşlem sırasında ARB’nin fiyatı olan 1,64$’dan satış yaparak 4,54 milyon $ kâr elde etmiş ve bu da %33’lük bir yatırım getirisi (ROI) anlamına geliyor. 

ARB o zamandan beri yükselmeye devam ederek token başına 1,76 dolardan işlem görmeye başladı; bu da balinaların fonları birkaç saat daha Binance cüzdanlarında tutmaları halinde işlemden 8 milyon dolar kadar kazanabilecekleri anlamına geliyor. 

ARB’de Son Durum 

Merkezi olmayan finans takipçisi DeFi Llama’nın verilerine göre Arbitrum, akıllı sözleşmelerinde kilitli toplam 2,31 milyar dolar değerinde dijital varlık ile kilitli toplam değer (TVL) açısından tüm blok zinciri ağları arasında dördüncü sırada yer alıyor. 

Ethereum ($ETH), Tron ($TRX) ve $BNB Chain şu anda sırasıyla 31,8 milyar $, 5,5 milyar $ ve 5,1 milyar $ ile sıralamada başı çekiyor. Bir blok zincirinin TVL’si, akıllı sözleşmelerinde yer alan toplam sermayeyi gösteren önemli bir metriktir. 

Önde gelen ABD merkezli kripto para borsası Coinbase, ARB’nin token’ının geçen ay listelendikten sonra çekiş kazanmasına yardımcı oldu.  Offchain Labs tarafından geliştirilen bir Ethereum Katman 2 ölçeklendirme çözümü olan Arbitrum, güvenilir güvenlik, Ethereum ile uyumluluk, ölçeklenebilirlik ve minimum maliyet sunan iyimser bir toparlamadır. 


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Gensler’in Açıklamaları Kripto Para Piyasasını Nasıl Etkileyecek? 

Sonraki Haber

ETH Staking Oranları Artıyor: ETH’de Son durum 

İlgili Haberler