Arbitrum (ARB) Yorumları: Altcoin’de Umutsuzluk Mu Var?

Bitcoin Haber

Gelişmekte olan katman 2 ölçeklendirme çözümünün yerel tokenı olan Arbitrum (ARB) kullanıcıları, protokolün ödül dağıtımından bu yana sıkıntı ve sevinç arasında kaldı. Birçoğu protokolün verimliliğini ve hızını överken, token ile gerçek katılım hakkında endişeler dile getirildi.

ARB Gelişmeleri

Santiment, 3 Nisan’da ARB piyasasına ilişkin yaptığı bir incelemede, Arbitrum’un erken benimseyenlere tokenları havadan dağıtan ancak alım satım faaliyeti olmayan bir proje olma potansiyeline sahip olduğunu ortaya koydu. Söylemeye gerek yok, özellikle Arbitrum birçok kez işlem artışları kaydettiği için bu durum kulağa şaşırtıcı geliyordu.

Bununla birlikte, faaliyetlerin incelenmesi, hacmin çoğunun Uniswap’in (UNI) Merkezi Olmayan Borsasında (DEX) var olduğunu gösterdi. Bu da Merkezi Borsalardaki (CEX’ler) işlemlerin doyumsuz olduğu anlamına geliyor. CEX mevduatı son 24 saatte %7,29 oranında azaldı.

Ayrıca, geniş bir portföye sahip olanlar birikim yapan kişiler gibi görünüyor. Ancak bu hareketin tek sebebi ARB’nin 1$ civarında dip yaptığı algısı olabilir.

Yine de, bu yatırımcı grubu CEX ticaret faaliyetine ya da depolamaya kendini adamış görünmüyor. Lookonchain’e göre, bir balina kısa süre önce 7,7 milyon $ değerinde ARB satın aldı ve bunu DEX ile CEX arasında bölmeyi tercih etti.

Bu gibi bir durum, yukarıda bahsedilen kayda değer CEX ticaret geçmişi gözlemini yansıtmaktadır. Bununla birlikte, 1.000 ila 50.000 ARB‘ye sahip adreslerde birikim azaldı ya da balinaların yolunu izliyor.

Topluluk Etkeni

Santiment’in içgörüsü bu durumu, ekosisteme yatırım yapması gerekmeyen ancak gelecekte bir fiyat sıçraması konusunda iyimser olan küçük yatırımcıların bir modeli olarak yorumladı. Raporda şu ifadeler yer aldı:

Yararlanıcı topluluk, platformların olanaklarını araştıran küçük yatırımcılardan oluşuyor. Zamanlarının çoğunu portföy hesaplarının oluşturulmasını test ederek geçiriyorlar ve LAMBO’nun umuduyla yaşıyorlar.

Bu yan yana katılımın bir sonucu olarak, token’ın olumlu duyarlılığı bir düşüşle vuruldu. Basın saatine göre metrik 49,60’a kadar düşmüştü. Bu, sosyal ağda dolaşan geri bildirimin muhteşem olmadığı anlamına geliyordu.

Ayrıca, son yedi günde Piyasa Değeri / Gerçekleşen Değer (MVRV) oranı da -%14,38’e düşmüştür. Bu metrik, piyasa karlılığını ve adil değeri belirlemek için piyasa değerini ve gerçekleşen değeri değerlendirmektedir.

MVRV oranının negatif bölgede olması, çoğu hisse sahibinin portföyünün düştüğü anlamına geliyor. Ancak, ARB‘nin henüz bir aydan daha kısa bir süre önce kurulmuş olması nedeniyle değerinin düşük olduğu sonucuna varmak için henüz çok erken olabilir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Hodl Kalıpları Döngünün Boğa Piyasasına Kaydığını Gösteriyor

Sonraki Haber

Shiba Inu Nisan’da Yükselecek Mi, Düşecek Mi?

İlgili Haberler