Kripto Analisti Bluntz, Bitcoin ve Ethereum İçin Düşüş Uyarısı Yaptı

Bitcoin Haber

Son rallinin heyecanını körüklese de kripto para piyasalarında hacimler istenen seviyeye ulaşmış değil. Bu durum, alıcıların temkinli olduğunu gösteriyor. Anonim kripto analisti Bluntz, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) fiyatı için daha fazla düşüş riski olabileceğini belirtti. BTC ve ETH’nin düşüş trendinde olduğunu ve bir sonraki hareketin aşağı yönlü olabileceğini tahmin etti.

Bluntz, analizlerinde Elliott Dalga teorisini kullanıyor. Ethereum’un beş dalgalı bir model izleyerek 1.450 dolar seviyesine düşeceğini tahmin ediyor. ETH fiyatının bu bölgede dip yaptıktan sonra yeniden 2.000 doları aşmak için harekete geçebileceğini belirtti.

Ancak bu düşüş senaryosunun geçersiz kılınması da mümkün. Elliot formasyonlarında belirli seviyelerin aşılması durumunda düşüş trendinin tersine dönebileceğini belirtti. ETH’nin 1.804 doları aşması veya Bitcoin’in 28.770 dolar üzerinde kapanış yapması durumunda düşüş trendinin sona erebileceğini ifade etti.

Bitcoin fiyatı, yazının hazırlandığı sırada 27.200 doların üzerinde alıcı buluyor. Fiyatın kritik 200 günlük ortalamayı koruması umut verici olarak değerlendiriliyor. Öte yandan, SEC’in yarın Bitcoin ETF’leri için erteleme kararı vermesi ve geçerli bir neden bulması durumunda itiraz etmesi bekleniyor.

Son olarak, çok düşük bir ihtimal de olsa, SEC’in yarın pes etmesi durumunda kripto paralar için hızlı bir yükseliş döneminin başlayabileceği belirtildi.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Grayscale CEO’su SEC Davası Sonrası Yeniden Spot Bitcoin ETF Başvurusu Yapılacak Mı Sorusuna Yanıt Verdi

Sonraki Haber

Kripto Para Piyasalarında Geleceğe Dair Analiz: 2023-2024 Bitcoin Tahminleri

İlgili Haberler