BTC Yorumları: BTC/USD Teknik Analizi 21/07/2020

Metin Alaca

Lider kripto para birimi Bitcoin haftalardır süren sıkışıklıktan kurtuldu ve artık yatay grafik yerine hafif bir ivme ile beraber yükselişe geçti. 9.200 dolar ile 9.150 dolar arasında konsolidasyon yaşayan BTC, bugün itibariyle 9.300 doların bile üzerine çıkarak önemli bir direnç noktasını kırmayı başardı.

Bitcoin Kuru

Bitcoin fiyatının birkaç saat içerisinde %3 gibi bir yükseliş elde ettiği görülüyor. Birçok kripto para analisti 8.600 dolara ve 7.800 dolara kadar inecek bir düzeltmeden söz ederken boğaların asıl hedefinin 10.500 dolar olduğu biliniyor. Analistler aslında önce sert bir düşüş görüleceğini ve buradan toplanacak BTC’lerin hacmi ile yükselişin başlayacağını vurgulamakta.

Buna rağmen oldukça dar bir fiyat aralığında sıkışan Bitcoin, bugünkü yükselişi ile aslında şu an için herhangi bir düşüş yaşamayacağını göstermiş oldu. BTC bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 9.380 dolardan işlem görüyor ve sırada 9.450 dolar direncinin olduğu görülmekte.

Bitcoin Yorumları

Bitcoin’in yakın vadede 10.000 dolara yeniden değme ihtimali olsa da şu an için 50 günlük basit hareketli ortalama kritik öneme sahip gibi duruyor.

Yatırımcıların asıl kilit noktasının ise 9.500 dolar ile 10.500 dolar olduğu görülmekte. Eğer BTC fiyatı  önümüzdeki günlerde 9.500 doların üstüne çıkarsa 10.500 doların da gelmesine kesin gözüyle bakılıyor. RSI indikatörünün de 50 seviyesinin üstüne çıkması boğaların desteğe sahip olduğuna işaret ediyor. BTC bu hafta daha önceki haftanın üzerinde bir kapanış yaparsa ralli gerçekten başlayabilir.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİRTotal
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

CoinMarketCap’in DeFi Listelemesi Tartışma Yarattı

Sonraki Haber

Bu Yenilik Ethereum’da Devrim Yaratabilir

İlgili Haberler