Kripto Analisti Altcoin’lerdeki Ayı Piyasasını Açıkladı!

İlayda Peker

30 Aralık 2022 tarihinde, popüler kripto analisti Benjamin Cowen kripto piyasasının mevcut durumuna ilişkin düşüncelerini paylaştı.

Altcoin Ayı Piyasası

Yapılan açıklamalara göre Cowen şunları söyledi:

Altcoin piyasasında beni gerçekten düşüş eğiliminde tutan şeylerden biri elbette Bitcoin hakimiyeti. Hala çok düşük ve şu anda %42’de, eğer sabit coinleri hariç tutarsanız, %48 gibi bir şey.

Analist açıklamalarına, “Hakimiyet hala düşük olsa da, bu yıl beni altcoin almaktan alıkoyan şey bu oldu. Beni 2022’de ‘Bakın çocuklar, boğa piyasasında parlak altcoin varlıklarınızı sevdiğinizi biliyorum, ancak ayı piyasasında onlar arkadaşınız değil, bir altcoin almayın’ demekten alıkoyan şey buydu. Hakimiyetin hala düşük olduğunun farkındayım, ancak bu ölçütün beni altcoin almaktan büyük ölçüde alıkoyduğunu ve şimdiye kadar oldukça iyi sonuç verdiğini söyleyebilirim.”  sözleri ile devam etti.

Pazar günü (1 Ocak 2023), Bitcoin madenciliğini savunan Satoshi Action Fund’ın Kurucu Ortağı ve CEO’su Dennis Porter, Bitcoin fiyatının eninde sonunda 1 milyon dolardan çok daha yukarı çıkabileceğine neden inandığını açıkladı.

Farklı Görüşler

Elbette şu anda herkes altcoin’lerde düşüş eğiliminde değil. Örneğin, kripto piyasası analiz programı “Coin Bureau”nun popüler anonim sunucusu, yakın zamanda verdiği bir röportajda, proof-of-stake (PoS) blok zinciri Cosmos‘un yerel parası olan $ATOM’da neden bu kadar yükselişte olduğunu açıkladı. “Altcoin Daily “nin dün yayınlanan bir bölümünde, Coin Bureau Cosmos hakkında şunları söyledi:

ATOM’a yatırım yapmak için çok hızlı olurdum. Bence harika bir proje. Cosmos’u seviyorum. Birlikte çalışabilirlik fikrini seviyorum. Orada gerçekten harika bir teknoloji var. Arkasında harika bir ekip var ve ayrıca söylemeliyim ki Cosmos’un arkasında da gerçekten iyi bir topluluk var… Şu anda ATOM’u stake etmenin inanılmaz getirileri var.

Bir başka popüler altcoin’e gelince, 30 Aralık 2022’de, ABD SEC’in Ripple‘a karşı açtığı davayı yakından takip eden ve yorumlayan Amerikan hukuk firması Hogan & Hogan’ın ortaklarından Jeremy Hogan, neden $XRP’ye sahip olduğunu açıkladı. Hogan 248 binden fazla Twitter takipçisine şunları söyledi

XRP’ye sahibim çünkü Ripple’ın tekrar dava edilemeyeceğini biliyorum. ALGORAND’a sahibim çünkü Algorand Vakfı’na hiç dava açılmayacak


Total
4
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Litecoin (LTC) 2023’te Boğaya Mı Hazırlanıyor?

Sonraki Haber

2022 BTC ve ETH İçin Bu Açıdan İlk Yıl Oldu!

İlgili Haberler