Bir Sonraki Bitcoin Boğa Koşusu Ne Zaman Başlayacak?

İlayda Peker

Yakından takip edilen kripto analisti ve InvestAnswers YouTube kanalının sunucusu, 2023 yılında hem Bitcoin (BTC) hem de Ethereum (ETH) için tahminlerde bulunuyor.

Bitcoin Tahminleri

Yeni bir video güncellemesinde analist, Bitcoin’in yılın ikinci yarısı civarında bir sonraki boğa koşusunu ateşleyeceğine inandığını söylüyor.

Analist konuyla ilgili açıkalamalarında, “2023’ün sonlarında ya da 2023 yazından bir süre sonra, Bitcoin boğa koşusu yeniden başlayabilir. Bunun garantisi yok ama bildiğim her şeye baktığımda çok ama çok kötü bir yıl geçirdik. Bitcoin çok değer kaybetti. Sonsuza kadar düşüşte kalmayacak. Büyük bir birikim altında. Borsalarda arz azalıyor. Bakabileceğiniz her bir teknik gösterge bunun bir dip olduğunu söylüyor. Ve insanlar artık eğitimli. Yarılanmanın ne anlama geldiğini biliyorlar ve bunu önden yönetmeyi biliyorlar. Bu yüzden 2023’ün sonlarında bir Bitcoin boğa koşusu olacağına inanıyorum.” sözlerini kullandı. Bitcoin yazının kaleme alındığı sırada 16.736 dolardan işlem görüyor.

Ethereum Tahmini

Ethereum‘a bakıldığında analist, Mart ayında kilitlenen varlıkların açılmasının, kurumlar da dahil olmak üzere daha fazla kuruluşu ETH’lerini kilitlemeye teşvik edebileceğini ve bunun da önde gelen akıllı sözleşme platformu üzerinde alım baskısı yaratabileceğini söylüyor.

Mart 2023’te gerçekleşecek bazı şeyler var. Ethereum‘larını stake edenler, zinciri güvence altına almak için ETH’lerini taahhüt ettikleri için şu anda yıllık yaklaşık %5 faiz alıyorlar.

Buna ek olarak analist, “Ancak, para çekme işlemleri henüz etkinleştirilmedi, ancak Mart 2023’te etkinleştirilecekler. Beacon zincirinden para çekme işlemlerinin etkinleştirilmesi stake edenlere daha fazla stake etme konusunda daha fazla güven verebilir. Şu anda toplam arzın yaklaşık %13’ünün stake edildiğini düşünüyorum, ancak bu arada ETH’lerini geri almak için altı ila dokuz ay veya daha uzun süredir bekleyenler satış yapacak ve bu da biraz satış baskısına neden olacak. Ama aynı zamanda – satış baskısı gerçekleştikten sonra – ETH’lerini stake etmek için bu %5’in bir kısmını almak isteyen kurumlardan bile çok daha fazla stake getireceğini düşünüyorum ki bu da bir sonraki boğa koşusunda büyüyen bir varlık olacaktır.” sözlerini kullandı.


Total
5
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Vitalik Buterin, Solana (SOL) Geliştiricilerine Destek Sunuyor

Sonraki Haber

Sam Bankman-Fried’dan Yeni Şüpheli Fon Açıklaması!

İlgili Haberler