Kraken, Hollanda Merkezli Kripto Ticaret Platformu Coin Meester’i Satın Alıyor

Bitcoin Haber

ABD merkezli kripto para borsası Kraken, Avrupa’daki varlığını genişletme çabalarında önemli bir adım attı. Hollanda merkezli kripto ticaret platformu Coin Meester B.V.’yi (BCM) satın almak üzere anlaşma sağlandığını duyurdu. Anlaşmanın finansal detaylarına dair bilgi verilmedi. Kraken, Avrupa’daki faaliyetlerini genişletmeye devam edeceğini duyurdu.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) son yıllarda yaptığı hamleler, kripto endüstrisinde eleştiri topladı. SEC’nin Binance ve Coinbase‘e karşı açtığı dava sonrası, birçok kripto şirketi Avrupa ve diğer bölgelerde genişlemeye başladı. Kraken da bu şirketler arasında yer alıyor.

Ripple ve Galaxy Digital gibi dijital varlık şirketleri de son aylarda Avrupa’daki faaliyetlerini genişletme adımları atmaya başladı. Kraken, Avrupa’daki varlığını genişletme hedefiyle, Hollanda’daki bir kripto ticaret platformu olan Coin Meester’i satın almayı planladığını duyurdu.

Kraken borsası, Hollanda merkezli kripto ticaret platformu Coin Meester B.V.’yi satın alma anlaşmasını duyurdu. Anlaşmanın, Hollanda Merkez Bankası’nın düzenleyici onayı gerektiğini belirtti. Kraken CEO’su David Ripley, Hollanda’da dijital varlıkların artan benimsenmelerine dikkat çekti ve ülkedeki inovasyon kültürüne vurgu yaptı.

2017 yılında kurulan ve kısa bir süre önce Bitcoin Meester olarak yeniden markalaşan Coin Meester B.V. (BCM), çeşitli hizmetler sunuyor. Kraken borsası tarafından yapılan açıklamada anlaşmanın finansal detaylarına ilişkin herhangi bir bilgi verilmedi.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Instagram Başkanı Adam Mosseri: “NFT’lerin Yükseleceğine İnanıyorum”

Sonraki Haber

BNB’nin Yeni Yükseliş Hareketi Başlamadan Önce Aşması Gerekenler

İlgili Haberler