Dev Kripto Para Borsasının Zarar Etmesini Bekliyor!

Fatih Uçar

Kripto para piyasalarının geleceğine dair farklı görüşler var. En kötü senaryoyu öngören şirketler buna hazırlık yapıyor. Daha önce en popüler stablecoin Tether için bir fon şirketinin short pozisyon alma niyetini duyurmuştuk. Şimdi ise ABD’nin en büyük kripto para borsası hedef tahtasına oturtuldu. Peki bu ne anlama geliyor?

Coinbase İçin Felaket Senaryosu

Fon yöneticisi Jim Chanos, Coinbase‘in hisselerinin ciddi bir düşüş yaşayacağını düşünüyor. Kynikos Associates’in kurucusu, bir CNBC röportajında ​​kripto borsasını “balon” olarak nitelendirdi. Chanos, kripto borsalarında rekabet arttıkça ücret sıkıştırmasını bekliyor ve Coinbase’in bu yılı karla kapatabileceğini düşünmüyor.

Chanos röportajda “Temelde Coinbase‘in fazla kazandığını düşünüyoruz” dedi. CNBC’nin raporu, Chanos’un açık pozisyonunun boyutundan bahsetmedi. Fon yöneticisi bazı kısa vadeli karşı rüzgar beklentilerine rağmen, Coinbase için uzun vadeli görünüm konusunda olumlu kaldı.

Kripto Para Borsaları Ne Yapacak?

Artan rekabet ve düşmesi beklenen işlem ücretleri borsaların farklı gelir kaynakları oluşturmasına sebep oluyor. Analistler, Coinbase’in gelirini NFT’ler de dahil olmak üzere farklı segmentlerden çeşitlendirmesini bekliyor. Coinbase hisseleri cuma günü %1,8 düştü ve bu yıl %26 civarında COIN hissesi kayıp yaşadı.

Dünya üzerinde yüz milyonları aşan sayıda kripto para kullanıcısı var. Ancak bunların önemli bir kısmı artan bölgesel baskı ve riskler sebebiyle DeFi platformlarına yöneliyor. Tüm bunlara kripto para borsalarının sayısındaki artışı da eklediğimizde, rekabet gerçekten kızışıyor. İlerleyen süreçte gelirlerinde daha büyük kayıplar yaşamak istemeyen borsalar NFT, Lending ve daha birçok konuda harekete geçti. Coinbase kendi tarayıcı tabanlı cüzdanını duyurdu ve NFT alanındaki hedeflerini açıkladı.

Birçok uzman kripto para piyasalarındaki azalan hacmin NFT pazarının büyümesiyle ilişkili olduğunu düşünüyor. Merkezi borsalara yığılan sermayeler artık NFT, DeFi gibi farklı başlıklara dağılıyor. Taban fiyatı yüzbinlerce dolara ulaşan koleksiyonların yanı sıra her geçen gün yeni projelerin lansmanları oluyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Dogecoin veya Shiba Değil! Balinalar Bu Altcoini Topluyor!

Sonraki Haber

Piyasada Son Durum: Bitcoin (BTC) ve Altcoin Fiyatları!

İlgili Haberler