Kraken, Ethereum 2.0’ı Desteklemek İçin Bağış Yaptı!

Fatih Çetin

Ethereum (ETH) ve ekosistemi özellikle DeFi’yi itici güç haline getirerek bu yıl ciddi anlamda büyüdü. Akıllı sözleşmeler için ağı daha uygun hale getirmeye çalışan geliştiriciler 2023 yılının ortasına kadar tamamen Proof-of-Stake algoritmasına geçmeyi ve gas ücret sorunlarını çözmeyi hedefliyor. Elbette bu süreç tamamlanana kadar bazı katman 2 çözümleri de geliştiriliyor.

Ethereum İçin Bağış

Ethereum Vakfı tarafından paylaşılan bir duyuru, altı kripto şirketinin her birinin 250.000 dolar bağışta bulunduğunu ortaya koydu. Bu bağışlar, Ethereum blok zincirini yükseltme çabalarına yardımcı olmak için kullanılacak. Ağ üzerinde çalışan DeFi protokolleri son iki yıl içinde ağın işlem hacmini ciddi anlamda artırdı. Son Londra güncellemesiyle birlikte yakılan ETH miktarı da bunu gösteriyor. İlk gün üretilen Ethereum’dan daha fazla yakım yapan ağ ne denli yoğun çalıştığını gözler önüne seriyor.

Toplamda 1,5 milyon dolar bağış yapıldığını duyuran Ethereum Vakfı gelecek güncellemelerin desteklenmesi için bu paraların karşılıksız olarak hibe edildiğini söyledi.

Ethereum Ağının Gelişmesi İçin

Gelen bağışlar ağın geliştirilmesi için harcanmaya devam edecek. Ağ için kritik olan altyapı geliştirmeleri son derece titizlikle devam ediyor. Bağış yapanlar arasında Kraken borsası dikkat çekiyor.

Topluluğun sempatisini kazanmak ve ağ geliştirmelerine katkıda bulunmak için maddi destekte bulunan borsa şunları söyledi:

“Yeni nesil kripto para birimini oluşturmak için çaba harcayan yenilikçilere destek vermenin bizim sorumluluğumuz olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle geliştiricilerin daha çeşitli paydaşlardan maddi destek alabilmesi için Ethereum Vakfıyla çalışıyoruz. Bu bize gurur veriyor”.

Yürütme katmanı geliştiricilerini destekleyen bu fonlar onların işlerini daha iyi yapabilmeleri için yardımcı oluyor. Ethereum Londra Güncellemesinde ciddi rol oynayan bu ekibin faaliyetlerine devam edebilmesi için Ethereum Vakfı Ocak 2020’den bugüne 10 milyon dolar harcadı. Üstelik son gelen desteklerle birlikte bu yardımlar sürekli olacak.

Kripto paraları nadiren de olsa Nakamoto gibi gönüllü geliştiriciler ileri götürüyor. Ancak hayatın gerçekleri de önümüzde duruyor. Bu gönüllü geliştiricilerin maddi yönden desteklenmesi ve onların toplulukta kalmaları için paraya da ihtiyaç var.Total
14
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Mortgage Krizini Fırsata Çeviren Milyarder, Kripto Paraları Reddetti

Sonraki Haber

Hong Kong Bir Kez Daha Kripto Paralar Konusunda Uyardı!

İlgili Haberler