Kraken CEO’sundan Önemli Bitcoin Fiyat Tahmini ve ETH-DOT Karşılaştırması

İlayda Peker

Bloomberg’de yaptığı açıklamalarda Kraken CEO’su Jesse Powell, neden Bitcoin (BTC) için dolar bazlı uzun vadeli fiyat tahminlerinin hatalı olduğuna inandığını açıkladı. Bu noktada Powell geleneksel para birimlerinin enflasyonist doğasının altını çizdi.

Yıl Sonu Fiyat Tahmini

Kraken’ın CEO’su yıl sonu fiyat tahminlerini soran bir soruya yanıt vererek, Bitcoin’in sonsuz değer sahip olduğunu düşündüğünü ancak bunun dolar cinsinden ölçüldüğü için anlaşılmasının zor olduğunu ifade etti.

Bitcoin için yaptığı açıklamalarda Powell, Bitcoin’i farklı bir şekilde değerlendirmek için bazı örnekler verdi. Powell BTC’nin mevcut fiyatının şu an için br Tesla almaya yettiğini ama ileride bu rakamın Lamborghini ya da Bugatti almaya yeteceğini belirtti.

Kraken CEO’su konuyla ilgili olarak, “Kripto topluluğu için, bu tür varlıkları Bitcoin’e karşı ölçmenin daha kolay olduğunu düşünüyorum çünkü doların nerede olacağını asla bilemezsiniz.” ifadelerini kullandı.

Bu bağlamda 1 Bitcoin ile 2019’un çoğunda ve 2020’nin ilk yarısında ikinci el bir 2010 Honda Civic alınabildiğini ancak Bitcoin yükselişe geçtikten sonra 1 BTC ile yepyeni bir Honda Civic alınabileceğini söyleyebiliriz.

Ethereum’un Geleceği

Ethereum hakkında soru sorulduğunda ise Powell, gelişen non-fungible token sektörünün önemini vurguladı ve “Tüm NFT faaliyeti gerçekten Ethereum kullanımını artırıyor.” sözlerini kullandı.

Powell ayrıca, ETH2 revizyonunun ne zaman tamamlanacağını çevreleyen belirsizliğin altını çizdi ve Ethereum’un stake sözleşmesine yatırılan depozitoların şu anda bazı ETH’ları tedarikten çıkardığını belirtti.

Altcoin’ler konusunda Powell, Polkadot’u çevreleyen söylentilere dikkat çekerek, ağın ölçeklendirme ve ücret sorunları nedeniyle “bir sonraki Ethereum” oluşturabileceği algısına işaret etti. ETH’da işlem ücretlerinin oldukça yüksek olduğuna dikkat çeken Powell, birçok projenin Polkadot ağına taşınabileceğini belirtti.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Popüler Analiste Göre Cardano (ADA) Uzun Vadede Çok Büyük Potansiyele Sahip

Sonraki Haber

Bitcoin (BTC) Fiyatı Sert Düşüşün Ardından Toparlanıyor

İlgili Haberler