Kraken CEO’su Açıkladı: Kraken 2022 Yılında Halka Açılıyor

Mert Bahçe

En büyük kripto para borsalarından biri olan Kraken, Bitcoin (BTC) fiyatındaki artışla birlikte rekor alım satım hacimlerine ulaştı. Bununla birlikte birçok yeni yatırımcı borsaya kayıt oldu. Kraken, bu gelişmeleri takiben 2022 yılında doğrudan listeleme yoluyla halka açılmayı planlıyor.

Kraken, Halka Açılıyor

2011 yılında kurulan Kraken, dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olarak biliniyor. Coinmarketcap verilerine göre 6 milyondan fazla kullanıcıya sahip borsa, işlem hacmine göre ise en büyük dördüncü borsa olarak kayıtlarda yer alıyor.

Kraken CEO’su ve kurucu ortağı Jesse Powell, medyaya yansıyan haberlere göre Bitcoin’in boğa koşusundan büyük ölçüde yararlandıklarını aktardı. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), mart ayında 60.000 doların üzerine çıkarak rekor seviyelere ulaştı. Yatırımcılar, bu sıçrayışı kurumsal oyuncuların piyasaya dahil olmasıyla bağdaştırdı.

Powell, CNBC’ye verdiği demeçte, “Bizim için fiyat dalgalanmaları iyiye işaret olmakla birlikte boğa koşusu inanılmaz bir fırsat diyebilirim. 2021 yılının ilk çeyreğinde geçen yılın tüm rakamlarını geride bıraktık. Geçtiğimiz yılın rakamlarını henüz 2021 Şubat ayı itibarıyla katladık. Kripto para piyasası inanılmaz bir rallide.” ifadelerini kullandı.

Kraken, bu yılın ilk çeyreğinde 2020’nin ikinci yarısına kıyasla kullanıcı sayısını dörde katladı. 2021 yılının ilk çeyreğinde spot işlem hacimleri, 160 milyar dolar ile geçen yılın tamamından 1.5 kat daha yüksek seviyede.

Powell’dan Coinbase Değerlendirmesi

Kraken’in ABD pazarındaki en büyük rakibi Coinbase, bu yılın ilk çeyreğinde 1.8 milyar dolarlık rekor gelir elde etti. Powell halka açılma ile ilgili değerlendirmelerde bulundu: “Önümüzdeki yıl halka açılmayı düşünüyoruz. Muhtemelen Coinbase’e benzer şekilde doğrudan listeleme yöntemi ile olacaktır.”

Kraken, hali hazırdan yatırımcılarla yeni bir finansman turu için görüşmelerde bulunuyor. Bu miktarın 20 milyar dolar seviyelerinde olduğu söyleniyor. Powell finansman turları için şunları kaydetti: “Bir tur daha gerçekleştirmek için bazı görüşmelerde bulunduk. Coinbase’in yol haritasını görmek için biraz bekledik. Sermayeyi artırmak için acelemiz yok. Güçlü bir bilançoya sahibiz. Bunu yapmamızın nedeni, coğrafi genişleme ve büyüme yollarında bize daha fazla yardımcı olabilecek stratejik yatırımcılarla bir araya gelmek.”Total
7
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Milyarder İsim Mark Cuban’a Göre Ethereum Bitcoin’i Geçebilir

Sonraki Haber

ADA Yorumları: Popüler Analist Cardano İçin Hedef Ve Zaman Verdi!

İlgili Haberler