KPMG Bitcoin Aldı, BTC Fiyatı 45.000 Doları Gördü!

İlayda Peker

Elde edilen bilgilere göre KPMG’nin Kanada kolu, ilk kez hazinesine kripto para birimlerini ekledi. Bitcoin fiyatı bu haberin ardından 45.000 dolarlık seviyeleri gördü.

KPMG’nin Kripto Hamlesi

KPMG konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, şirketin kripto varlıklara yaptığı ilk doğrudan yatırım olan, kurumsal hazinesine kripto varlık tahsisini tamamladığını ifade etti. Ayrıca bu alımlarda Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) alındığı da açıklandı ancak alım yapılan miktarlar henüz bilinmiyor. Öte yandan KPMG’nin alımları Gemini aracılığı ile yapması da dikkatleri çekiyor.

KPMG Danışmanlık Hizmetleri Kanadalı Yönetici Ortağı Benjie Thomas konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Kripto varlıklar olgunlaşan bir varlık sınıfıdır. Riskten korunma fonları ve aile ofisleri gibi büyük sigortacılar ve emeklilik fonları gibi yatırımcılar, kripto varlıklara giderek daha fazla yatırım yapıyor ve bankalar, finansal danışmanlar ve aracı kurumlar gibi geleneksel finansal hizmetler, kripto varlıkları içeren ürün ve hizmetler sunmayı araştırıyor. Bu yatırım, kripto varlıkların ve blok zinciri teknolojisinin kurumsal olarak benimsenmesinin büyümeye ve varlık karışımının düzenli bir parçası olmaya devam edeceğine olan inancımızı yansıtıyor.” sözlerini kullandı.

Öte yandan KPMG Danışmanlık Ortağı, Cryptoassets ve Blockchain Services eş lideri Kareem Sadek de şunları söyledi:

Kripto varlık endüstrisi büyümeye ve olgunlaşmaya devam ediyor ve finansal hizmetler ve kurumsal yatırımcılar tarafından dikkate alınması gerekiyor. Güçlü bir kripto varlık uygulamasına yatırım yaptık ve birkaçını saymak gerekirse, Merkezi Olmayan Finans (DeFi), Fungible Olmayan Tokenlar (NFT’ler) ve Metaverse genelindeki yeteneklerimizi geliştirmeye devam edeceğiz. Önümüzdeki yıllarda bu alanlarda çok fazla büyüme görmeyi bekliyoruz.

Yıllar Öncesi ve Günümüz

Yıllar önce Bitcoin’i bir dolandırıcılık girişimi olarak nitelendiren firmaların ev isimlerin giderek daha fazla kripto para ekosisteminde yer alması, benimsenmenin arttığının en açık göstergesi. Buna ek olarak artık analistler bu büyük alımlar ile Bitcoin fiyatının yukarı yönlü ivmesinin devam edeceğini düşünüyor.Total
11
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

XRP, Bu İki Kripto Para Birimini Geride Bıraktı!

Sonraki Haber

Bitcoin’de Yeni Rekor Ne Zaman Gelecek: Popüler Analistin İddialı Tahmini!

İlgili Haberler