Koreli Kripto Para Kullanıcıları Borsalar İle Yüz Yüze Görüşebilecek

İlayda Peker

Güney Kore’nin ilk dört kripto para borsasından biri olan Coinone, Seul’deki çevrimdışı müşteri merkezini yeniden açtı. The Korea Herald’ın 29 Nisan’daki bir raporuna göre, merkez ilk olarak Eylül 2017’de açıldı ancak o zamandan beri şirketin diğer ticari faaliyetlere odaklanma kararı nedeniyle kapatıldı.

Yüz Yüze Görüşme

Artık yeni kripto borsası kullanıcı kayıtlarının bu yılın ilk çeyreğinde normalin 20 katına çıktığını gören borsa, müşteriler için çevrimdışı hizmetlerine devam ediyor. Herald, bu ayın sonu itibariyle Coinone’un toplamda 2 milyona yakın kullanıcısı olduğunu bildirdi.

Çevrimdışı bir merkezi yeniden açmanın yanı sıra, Coinone’nin yeni müşterilerden bilgi ve yardım taleplerini karşılamaya yardımcı olmak için personelini de ikiye katladığı bildiriliyor.

Yüz yüze müşteri hizmetlerini sürdürmeye yönelik bu eğilim, Güney Kore’de yayılıyor gibi görünüyor ve ülkenin en büyük ikinci borsası olan ve yakın zamanda çeşitli sorunlar yaşayan Bithumb da bu haftanın başlarında başkentte bir çevrimdışı merkez açtı. Kripto borsası Korbit’in de benzer bir hareketi düşündüğü bildiriliyor.

Talep Artıyor

Bu gelişmeler, Bitcoin (BTC) fiyatının son zamanlarda yüksek prim ile işlem gördüğü ve yıllık en yüksek seviyelere yükseldiği Güney Kore kripto para birimi piyasasındaki yükseliş atmosferini yansıtıyor. Kripto para birimi heyecanı, ülkenin en iyi kripto para borsası operatörlerinden bazılarında hisse sahibi olan şirketlerin son haftalarda önemli kazançlara tanık olmasıyla birlikte görünüşte yerel hisse senedi fiyatlarına da yayıldı.

Analistler ayrıca, Upbit operatörü Dunamu’da hisse senedi hissesine sahip olan ve kripto ve blok zinciri endüstrisinde aktif olarak faaliyet gösteren Güney Koreli şirketler grubu Kakao‘nun önümüzdeki yıl Kore kripto boğa piyasasının faydalarından yararlanacağını tahmin ediyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

SBI Group CEO’su: “Ripple Halka Açılmayı Planlıyor”

Sonraki Haber

Çin Hükümeti Bitcoin Madenciliğine Mi Başladı?

İlgili Haberler