Konut Kiralama İşlemlerinde DOGE ve SHIB Dönemi!

İlayda Peker

Gayrimenkul yatırımı ve yönetimine odaklanan bir yatırım devi, BitPay kripto ödeme işlemcisi ile yakın zamanda yaptığı stratejik ortaklığını açıkladı. Şirket yapılan açıklamalara göre meme token’lar Shiba Inu ve Dogecoin dahil olmak üzere kiralık mülkler için kripto para birimlerini kabul etmeye başlayacak.

2021’de Jamestown, metaverse alanında işbirliği yapmak için Barry Silbert’in başında bulunduğu Digital Currency Group ile de ortaklık kurdu.

Kiralamalarda DOGE ve SHIB Dönemi

Elde edilen son bilgilere göre dev bir firma olan Jamestown BitPay ile bir ortaklık anlaşması imzalayarak kripto para ödemelerini kabul etmeye başlıyor. Açıklamalara göre şirket bu konuda Avrupa’ya da genişlemeyi düşünüyor ve şu anda ABD merkezli emlak mülklerinde kiralama işlemlerinde kripto paraları kabul edecek.

Yapılan yorumlara göre bu işbirliği sayesinde kripto ödemeleri artık ticari gayrimenkul alanında önde gelen programlardan birinde yer alıyor. Ayrıca Jamestown Başkanı Michael Phillips bir röportajda, kripto paraların şirketin teknoloji ve dijital entegrasyon yoluyla inovasyon uygulama planlarının büyük bir parçası olacağını belirtti.

Öte yandan geçen yıl ortaya çıkan haberlere göre SHIB ödemeleri Arjantin’in Buenos Aires yakınlarındaki Santa Clara del Mar kasabasındaki bir emlak şirketi tarafından da kabul edilmeye başlandı.

Jamestown Kripto Bulunduracak Mı?

BitPay, yatırımcıların ve işletmelerin Bitcoin, Litecoin, Ethereum, USD tabanlı stablecoin’ler ve Dogecoin gibi önde gelen kriptolarda ödeme kabul etmesine olanak tanıyor. Kısa bir süre önce kripto ödeme işlemcisi bu listeye Shiba Inu’yu da ekledi. Dolayısıyla BitPay, kripto ödemelerini geleneksel paralara dönüştürür, bu nedenle Jamestown aslında kripto almayacak ve bulundurmayacak.

Bunlara ek olarak elde edilen bilgilere göre Jamestown, kira ödemelerinin yanı sıra, çalışanlarının maaşlarını kısmen kripto para birimlerinde almalarını sağlayacak mevduat programlarını da başlatmayı düşünüyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin (BTC) Milyonerlerinin Sayısı Artıyor!

Sonraki Haber

Bitcoin (BTC)’e Herkesin Akın Etmesi İçin Gereken Şey!

İlgili Haberler