Grayscale Yakında Dogecoin Müjdesini Verebilir Mi?

Fatih Uçar

En büyük meme token, DogeFather Elon Musk’ın desteğiyle yeniden 0,14 doların üzerinde kalıcılık gösteriyor. Bitcoin 38.000 dolar dibini görmesine rağmen Dogecoin 0,15 sınırında bulunuyor. Kripto para piyasalarında kısa süren toparlanma Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasıyla başlamıştı.

Grayscale ve Dogecoin

Dogecoin (DOGE), kripto para birimlerinin mantar gibi çoğalmasıyla dalga geçmenin yanı sıra pek çok kullanım senaryosu için tasarlanmasa da etkili insanların dikkatini çekmeye devam ediyor. Digital Currency Group kurucusu ve CEO’su Barry Silbert, yakın zamanda en büyük meme coini satın almayı düşündüğünü açıkladı.

Silbert, pazartesi günü bir tweet’te DOGE satın alma düşüncesinin aklından geçtiğine inanamayacağını belirtti. Bu açıklama, Dogecoin’in en büyük hayranı Elon Musk’ın Twitter’ı 44 milyar dolara satın almasından kısa bir süre sonra geldi. Anlaşma tamamlandığında, Twitter özel bir şirket haline gelecek.

Dogecoin Boğası Gelir Mi?

Musk’ın başarılarına ve DOGE ile ilgili onaylarına tepki vermeye meyilli olan Dogecoin, dün anlaşmanın ortaya çıktığına dair raporlardan bu yana hızla yükseldi. Musk daha önce Dogecoin fikrini Twitter Blue abonelikleri için bir ödeme seçeneği haline getirmişti. Dahası, Twitter zaten Bitcoin ve Ethereum devrimini destekliyor. Musk’ın liderliğindeki Twitter’da Dogecoin’in de büyük bir destek görmesi sadece zaman meselesidir.

Bu Silbert’in Dogecoin hakkında ilk tweet atışı değil. Örneğin, Elon Musk’ın Mayıs 2021’de NBC’deki ilk SNL Şovundan hemen önce, Grayscale CEO’su, FTX kripto borsasında işlem gören 3 kat kaldıraçlı bir ERC-20 kısa tokeni olan Dogebear’ı kullanarak DOGE’yi shortladığını açıkladı. Bu ŞOV’da Musk tarafından yapılan espriler Doge fiyatına ciddi zarar vermişti.

Dogecoin’in internetin ve insanların gelecekteki para birimi olma potansiyeline sahip olduğu birçok isim tarafından ilan edildi. Ancak, bunun gerçekleşmesi için birkaç değişiklik yapılması gerekiyor. Özellikle, Dogecoin çekirdek geliştiricileri ve Elon Musk, Dogecoin’in geleceğini güzelleştirmek için çalışıyorlar. Önerilen DOGE iyileştirmeleri, teorik olarak meme kripto para biriminin go-to işlem para birimi haline gelmesine ve nihayetinde meme başlığını atmasına yardımcı olabilir. Bu nedenle Dogecoin destekçileri her zaman daha fazla şirket ve kuruluşu tokeni kabul etmeye teşvik ediyor.

Dünyanın en büyük dijital varlık yönetimi firması olan Grayscale Investments, kurumsal ve yüksek net değerli bireylere DOGE’ye dolaylı yatırım yapma imkanı tanıyan bir Dogecoin Trust’ı başlatırsa, kripto para biriminin kullanım durumlarını daha da genişletecektir. Ancak Grayscale, şu anda DOGE ile ilgili herhangi bir plan belirtmedi.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Floki Inu (FLOKI) Mücadeleye Devam Ediyor!

Sonraki Haber

Bitcoin’de Kan Kaybı: BTC’de Son Durum Ne?

İlgili Haberler