Konsolidasyon Sürecini Düşüş Trendi Mi Sonlandıracak?

İlayda Peker

Bitcoin’in (BTC) konsolidasyon aşamasında uzun zamandır seyrediyor olması, kırılmasının hangi yöne doğru olacağı konusundaki merakları da her geçen gün artıyor. Bazı analistler böyle uzun süreli bir konsolidasyonun ancak düşüş trendi ile bozulabileceğini düşünüyor ve fiyatın 7.000 dolara kadar gerileyeceğine inanıyor. Ayrıca analistlerin bu görüşlerini dayandırdıkları 3 teknik faktör bulunuyor.

Analistlere göre bu teknik göstergeler potansiyel olarak satış baskısını tetikleyebilir ve bu da ralli beklenirken düşüşün başlamasına sebep olabilir.

Bitcoin Fiyatı

Bitcoin uzun zamandır 10.000 dolar ile 9.000 dolar arasında seyrediyor ve 10.000 dolarlık barajı ne zaman kıraya çalışsa büyük bir reddetme ile karşılaştı. Son reddedilme ile fiyat 9.000 doların altına gerilemişti. Ayrıca bu geri çekilmeler sonrasında da bir ralli başlamadı. Analistlere göre tüm bu etkenler 3 teknik gösterge ile de birleştiğinde geniş çaplı bir düşüş yaratma potansiyeline sahipler.

Önemli bir kripto para analisti olan Alex Krüger, bu hafta borsa trendlerinin Bitcoin üzerinde ağır bir etkiye sahip olması gerektiğine değindi ve bunun nasıl olacağını açıkladı. Analiste göre, hisse senetleri piyasasında yaşanacak düşüş Bitcoin’i de 8.000 dolarlık alana çekecek. Bu alanda yaşanan bir kırılma ise BTC’nin 7.000 dolara kadar gerilemesine sebep olabilir.

Krüger konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, Bitcoin’in bir ralliye başlamadan önce 8.400 ile 8.100 dolara kadar geri çekilmesini beklediğini ifade ediyor. Analist bu seviyeden alım yapmak istediğini de sözlerine ekliyor.

Üç Teknik Gösterge

Önde gelen kripto para analistlerinden Byzantine General, Bitcoin’de düşüş beklemesine sebep olan 3 teknik gösterge olduğunu ifade ediyor. Analiste göre ilk olarak Bitcoin’in bu ayın başında 10.400 dolar ile zirveyi gördükten sonra oluşturduğu “yuvarlak üst” göstergesi bir düşüş sinyali veriyor. Çünkü bu gösterge son oluştuğunda BTC 3.700 dolara düşmüştü. Ayrıca alım hacminden çok satış hacmi olması ve BTC’nin şu anda bölgesel kontrol noktasının altında işlem görmesi de düşüş sinyali olarak değerlendirilen diğer iki gösterge olarak karşımıza çıkıyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Finans Dünyasının Önemli İsimleri BTC Alıyor!

Sonraki Haber

İtalya Dijital Euro İçin Hazır!

İlgili Haberler