Kısa Ve Uzun Vadeli BTC Fiyat Beklentileri Ne Yönde?

İlayda Peker

Bitcoin geçtiğimiz hafta 10.000 dolarlık barajı kırmayı deniyordu. Ancak 11 yıllık cüzdanın harekete geçmesiyle ve harekete eden BTC’lerin Satoshi Nakamoto’ya ait olduğunun düşünülmesi ile lider kripto para birimi 8.700 dolara kadar geriledi. Bazıları bu hareketin “sağlıklı” bir geri çekilme olduğunu düşünüyor. Ancak analistlere göre, önemli bir gösterge Bitcoin boğalarının daha fazla kayıp ile karşı karşıya olduğunu gösteriyor.

Düşüş Kapıda Mı?

İki hafta önce gerçekleşen blok ödülü yarılanması sebebiyle Bitcoin madencilerinin kazandığı gelir bir gecede etkili bir şekilde ve tam anlamıyla yarıya indi. Yüksek elektrik maliyetleri ve eski madencilik makineleri nedeniyle sıkı marjlarla çalışan madenciler, yarılanma sonrasında faaliyetlerini sonlandırmak zorunda kaldı. Sonuç olarak, Bitcoin’in hashrate’i tüm zamanların en yüksek seviyelerinden %20’nin üzerinde bir düşüş sergiledi.

Analistler, hashrate’teki iki hareketli ortalamadaki geçişleri izleyen özel bir gösterge olan Hash Ribbons’un düşüş sinyali verdiğini ifade ediyor. Yapılan açıklamalara göre bu gösterge 2018 yılında BTC’nin 6.000 dolardan 3.150 dolara düşmesinden hemen önce görülen bir gösterge…

Analistler, Hash Ribbons’un negatif tarafa geçtiğini ifade ediyor ve bu da madencilerin teslim olduğu anlamına  geldiğini belirtiyor. Bununla birlikte analistler, bazı Bitcoin madencilerinin düşük karlar sebebiyle ya faaliyetlerini sonlandırdığını ya da madencilik ekipmanlarını sattığını dile getiriyor..

Uzun Vadeli Boğa Piyasası

Her ne kadar kısa vadede Bitcoin için çeşitli düşüş senaryoları yazılsa da uzun vadede neredeyse herkes bir Bitcoin boğa koşusunun başlayacağını düşünüyor.

Örneğin; dijital varlık analisti Charles Edwards, Hash Ribbons yeniden pozitif tarafa geçtiğinde yani kısa vadeli hareketli ortalama uzun vadeli hareketli ortalamanın üzerine çıktığında, kripto piyasasına girmek için her zamandan daha iyi bir zaman olacağını ifade ediyor.

Kaynak: Newsbtc


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

“Merkez Bankası Dijital Para Birimleri Doları Tehdit Ediyor”

Sonraki Haber

Ethereum’da Yüksek Volatilite Bekleniyor

İlgili Haberler