Kısa Vadedeki Küçük Karlar Yerine HODL’a Mı Odaklanmalı?

Kısa Vadedeki Küçük Karlar Yerine HODL’a Mı Odaklanmalı?

Mart ayında yaşanan çöküşten sonra boğalar kontrolü ele aldı ve lider kripto para biriminin fiyatını 3.700 dolardan 9.500 dolara kadar çıkardı. Ancak son zamanlarda boğalar hız kesti ve Bitcoin fiyatın 9.000 dolar ile 10.000 dolar bandında sıkışıp kaldı. Bununla birlikte elde edilen verilere göre, yatırımcıların 9.000 dolarlık seviyeden alım yaptığı ya da satın alma için daha düşük seviyeleri beklediği görülüyor.

Bunun yanında önemli bir fon yöneticisine göre bu seviyelerden Bitcoin almak sanıldığı gibi önemli değil.

Kısa Vadeli Hareketler

Bir riskten korunma fonu yöneticisi ve Bitcoin madencilik şirketi Blockware Mining’in CEO’su olan Matt D’Souza yaptığı açıklamalarda yatırımcıların, kısa vadeli pozisyonlarla ilgilenmek yerine birikim yapmaları gerektiğini dile getirdi.

D’Souza konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Amaç  önümüzdeki 18-36 ay içinde 20.000 doları, 50.000 doları veya 100.000 doların üzerini görebilecek bir piyasa döngüsünü elde etmek ise bunun 8.500 ya da 9.300 dolar dan satın alma ile sıfır ilgisi var.” ifadelerini kullandı.

Bu açıklamalara bakıldığı zaman CEO’nun sürekli işlem yapmak yerine HODL’ı savunduğunu görüyoruz. D’Souza, her %5 ya da %10’luk oynamada kar etmeye çalışmak yerine uzun vadede daha büyük kazançlardan yararlanılması gerektiğine inanıyor ve şu ifadeleri kullanıyor:

Kısa süreli ölçeklendirmeler dikkat dağıtıcıdır, büyük hamleyi kaçırmanıza yol açacaktır. Gerçek para HODL’da kazanılır.

Büyük Ralli

D’Souza’nın yorumu, Bitcoin‘in gelecek yıllarda katlanarak artacağı düşüncesine dayanıyor. CEO ile birlikte bu şekilde düşünen çok fazla isim olduğunu görüyoruz. Örneğin; Blockstream CEO’su Adam Back Haziran ayında Bloomberg’e yaptığı açıklamada, Bitcoin‘in önümüzdeki beş yıl içinde 300.000 dolara ulaşacağını düşündüğünü dile getirmişti.

Öte yandan Bloomberg’den Mike McGlone da BTC’nin 2020 sonunda 20.000 hatta 28.000 dolara ulaşacağını dile getirmişti.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.