“2020 Yılının Kazananı Bitcoin Olacak”

İlayda Peker

Bir Bloomberg analistine göre, lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) fiyatı bu yıl artacak. Bloomberg Intelligence üst düzey emtia stratejisti olan Mike McGlone, Bitcoin’in 21 milyon olarak belirlenmiş sabit arzı ve aran benimsenmesi sebebiyle 2020 yılında ilk kripto para biriminin fiyatının gözle görülür şekilde artacağını ifade ediyor.

Bitcoin Arzı ve Benimsenme

McGlone konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Bitcoin, özellikle sözde bağımsız paraları destekleyen bir ortamda bir değer deposu olarak benimsenme yarışını kazanıyor.” ifadelerini kullandı ve şunları ekledi:

2020 yılında Bitcoin arzı tüm zamanların en düşük seviyesi olan %2.5 oranında artacak.

Öte yandan McGlone’a göre, artan altın fiyatlarının da bu yıl Bitcoin fiyatını desteklemesi muhtemel. Üst düzey analist “Altın fiyatları 2020’de tırmanmaya devam edecek ve Bitcoin de öyle.” ifadelerini kullandı.

Bunun yanında Bitcoin volatilitesinin de düşmesini beklediğini ifade eden analist, 6.000 doları temel destek seviyesi ve 10.000 doların temel direnç seviyesi olduğunu da sözlerine ekledi.

McGlone, 2019’un en yüksek seviyesi olan 14.000 doların aşılmasının çok büyük bir ihtimal olduğunu ifade etti. Ancak analist 3.300 doların da her zaman bir seçenek olduğunu dile getirdi. Analist açıklamalarını şu sözlerle bitirdi:

Bitcoin, 2020’de altının eşsiz ve takdir edilen dijital versiyonu olarak çoğu kripto varlığını tekrar gölgede bırakmalı.Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

SEC Uyum Ofisi, Kriptoları İncelemeye Devam Edecek

Sonraki Haber

OKEx COO’su İstifa Etti!

İlgili Haberler