Kısa Bir Sürenin Ardından Bitcoin Yeniden Sahnede: 1 BTC Artık 60.000 Dolar!

İlayda Peker

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) kırmızıda başlattığı Cumartesi gününü büyük bir fiyat hamlesi ile devam ettiriyor. Bundan yaklaşık 3 ay önce “Bitcoin ne zaman 20.000 dolar olacak, BTC’de ayı piyasası ne zaman başlayacak, BTC 50.000 dolar olur mu” soruları soruluyordu. 3 Ay içinde tüm barajları tek tek kıran BTC bugün 60.000 doları da geride bıraktı. 

Yükseliş Zamanlaması 

Bitcoin’in yükseliş zamanlaması aslında oldukça ilginç Çünkü bundan tam bir yıl önce 13 Mart 2020’de koronavirüs pandemisi sebebiyle tüm dünya ekonomisinde büyük bir çöküş yaşandı ve tüm piyasalar ile kripto para birimleri de tepetaklak oldu. 

13 Mart’ta 4.000 dolara kadar gerileyen BTC’nin sadece 1 yıl içinde %1500 artış yaşamış olması muhteşem bir karı da beraberinde getiriyor. 13 Mart’ta BTC almış bir kişinin kazancının yaklaşık olarak %15 arttığı ifade edilebilir. 

Bundan Sonra Neler Olabilir?

Bundan sonra aslında olası üç senaryo bulunuyor: BTC yükselişini 70.000 dolara doğru devam ettirebilir, Bitcoin fiyatı konsolide olabilir ya da büyük bir geri çekilme yaşanabilir. Analistlerin büyük çoğunluğu ya yükseliş ivmesinin devam etmesini de ya da bir konsolidasyon olmasını bekliyor.

Bitcoin’in konsolide olmasının altcoin rallisini başlatabileceği ifade ediliyor. Bitcoin’in 58.000 dolar ile 61.000 dolar arasındaki konsolidasyonu altcoin’ler için en iyi senaryo olarak görülüyor.

Ancak yine de BTC’nin yükseliş hareketinin devam etmesi halinde de altcoin’lerde artışlarına yaşanacağı ve bu senaryonun da olumlu olduğu ifade ediliyor. Total
2
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Josh Rager İki Küçük Hacimli Token’da Büyük Artış Bekliyor

Sonraki Haber

Bitcoin (BTC) Piyasa Değeri, Gümüşün Piyasa Değerine Yaklaştı!

İlgili Haberler