Kıpkırmızı Piyasada Ethereum Ne Durumda: ETH Kritik Noktalar!

İlayda Peker

Pazartesi günü başlayan düşüş dalgası bugün de etkisini devam ettiriyor. Bitcoin (BTC) liderliğindeki kripto para birimlerinde ciddi düşüş grafikleri görülüyor. Hindistan’da dijital varlıkların yasaklanmasına ilişkin raporun ardından düşüşlerin başladığı düşünülüyor.

Ethereum’da Son Durum

Piyasa değeri bakımından en büyük altcoin olan Ethereum’da (ETH) Bitcoin’den daha az düşüş yaşandığı görülüyor. 1.900 dolar bandına kadar yükselmiş olan ETH son 24 saat içinde yaklaşık olarak %6 değer kaybetti ve 1.740 dolara geriledi.

Analistlere göre 1.700 dolar önemli bir destek olarak işlem görüyor ve bu seviyenin üzerinde kalmak oldukça önemli. Yapılan açıklamalarda 4 saatlik grafikte 200 Basit Hareketli Ortalama (SMA) ve 100 SMA altına yapılacak bir hareketin 1.400 dolara doğru düşüşü tetikleyebileceği ifade ediliyor.

Ancak eğer bu noktaların ve 1.700 doların üzerinde kalmayı başarırsa ETH için herhangi bir tehlike görülmüyor.

Ethereum Önemli Seviyeler

Bugün için analistler Ethereum’un, piyasanın geri kalanında olduğu gibi bir ayı hakimiyetinde olduğunu ifade ediyorlar. 1.700 dolar oldukça önemli bir destek olarak görülürken ana desteğin 1.745 dolar olduğu ifade ediliyor.

Bunlara ek olarak Bitcoin’in konsolide olduğu bir ortamda 1.800 doların üzerinin görülmesinin önemli olduğu ve bu sayede 2.000 doların yeniden ulaşılabilir bir nokta haline gelebileceği ifade ediliyor.

Eğer önemli teknik noktalar kaybedilirse ve BTC konsolide olmak yerine düşüş grafiği çizmeye devam ederse ETH’da da 1.600 dolara doğru bir düşü yaşanmaya başlayabilir. Bu noktada 1.620 dolar önemli bir destek olarak işlem görebilir ve altına doğru bir kırılma 1.400 dolarlık ana desteğin test edilmesine sebep olabilir.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bugün Bitcoin’de (BTC) Yaşanan Düşüşün Sebebi Hindistan Mı?

Sonraki Haber

Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi: BTC Fiyatı 50.000 Doların Altına Düşebilir Mi?

İlgili Haberler