Kevin O’Leary, Yatırım Yapacağı Kripto Parayı Nasıl Seçiyor?

İlayda Peker

Ünlü yatırımcı Kevin O’Leary yaptığı son açıklamalarda, Polygon (MATIC) ve Hedera (HBAR) hakkındaki düşüncelerini paylaştı.

“Kriptolar Yazılama Dönüşüyor”

ABC TV show’u  Shark Tank’te “Mr. Wonderfull” olarak tanınana O’Leary, The Best Business Show’da Anthony Pompliano ile yaptığı röportajda, kriptonun alternatif bir para biçiminden ziyade “yazılım”a dönüştüğü görüşünü açıkladı.

Popüler isim kripto projelerini incelemek için, projenin arkasındaki ekibe ve vizyonlarına bakmak da dahil olmak üzere geleneksel yazılım şirketlerinde yaptığı gibi benzer bir süreç kullandığını kaydetti.

Bu noktada O’leary, bir kripto para projesine nasıl yatırım yaptığını anlatmak için Polygon’dan örnek verdi. O’leary konuyla ilgili olarak, “Polygon’a yatırım yapmak istersem, Dubai’de yaptığım gibi mühendislik ekibiyle tanışmak isterim. Ekiple tanıştım, yaptıklarının amacını duydum, sonuca ve ekonomik gerçekliğe baktım, potansiyeline baktım.” sözlerini kullanıyor.

Bu noktada popüler isim, akıllı adamların, iyi mühendislerin, iyi bir stratejinin ve iyi bir grubun projede yer alıp almadığına baktığını ifade ediyor.

Bunlara ek olarak O’Leary ikinci olarak hangi noktalara baktığını da şu sözler ile açıkladı:

İşte ikinci test. Hangi ekonomik değeri yaratıyorlar? Polygon söz konusu olduğunda, Ethereum’daki gas ücretlerini azaltmak için toplu işlemler akıllıca bir fikirdir. Bunu kullanmak için ekonomik bir nedeniniz var. Paradan tasarruf edebilirsiniz. İşlem ücretleri daha azdır. Bunun potansiyelinin büyük olduğunu düşünüyorum.

Bir Diğer Örnek: Hedera Hashgraph

O’Leary’nin testlerini geçen bir başka kripto para projesinin Hedera (HBAR) olduğu görülüyor. Popüler isim konuyla ilgili olarak, “Harika bir ekip, iyi mühendisler. Bunun büyümesini sağlayacak ekonomik öncül nedir? Boeing yarı merkezi/merkezi olmayan bir platform istiyor, her iki dünyanın da en iyisini istiyorlar. HBAR bunu teslim edebilir.” sözlerini kullanıyor.

Son olarak yaptığı açıklamalarda Solana’ya da (SOL) yer veren O’Leary, projenin farklı bir şekilde problemleri çözmeye çalıştığını dile getiriyor. Ayrıca önemli isim proje üzerinde FTX yöneticisi Sam Bankman-Fried’ın da çalıştığını ifade ediyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Dogecoin Sıralamada Bu Kripto Para Birimini Geride Bıraktı!

Sonraki Haber

Bigger Entertainment Kurucusu, Shiba Inu Fiyat Beklentisini Açıkladı: 3 Sıfır Silmek Mümkün Mü?

İlgili Haberler