Keiser: “Bitcoin Hala Altcoin’lerden Çok daha Fazla Güçlü”

İlayda Peker

2017 yılında yaşanan kripto para boğa piyasasının ardından lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) çoğu yatırımcı için çok önemli bir konumda yer alıyor. O dönemden bu yana Bitcoin’in piyasa hakimiyeti sürekli arttı. Ayrıca bazı altcoin projeleri de çeşitli yetersizlikler sebebiyle piyasadan silindi. Ancak hala piyasada büyük vaatleri lan bunları gerçekleştiren altcoin projeleri bulunuyor.

Bununla birlikte “Keiser Report”un ev sahibi ve ilk Bitcoin boğalarından biri olan Max Keiser’a göre çoğu altcoin projesinin bir değeri yok.

“Bitcoin Altcoin’lerden Güçlü”

London Real ile yaptığı son röportajında Keiser, Bitcoin’in altcoin’lerden çok daha fazla değerli olduğu görüşünü yeniden dile getirdi. Ayrıca Keiser, Brian Rose’un “BTC’yi tamamlayıcı” herhangi bir kripto para birimi olup olmadığı sorusunu kısa net bir şekilde “Hayır” diye yanıtladı ve Bitcoin’in yapmadığı bir şeyi ya da yakın zamanda yapabileceği bir şeyi yapabilecek bir altcoin olmadığını ifade etti.

Ayrıca Keiser’a göre, Bitcoin hashrate’i ve piyasa hakimiyeti ile diğer altcoin’lerden çok daha güvenli bir varlık.

Öte yandan Keiser, teknik gelişmelere ve milyarlarca dolar değerinde finansmana rağmen altcoin’lerin Bitcoin’e kıyasla hala zayıf olduğu fikrini savunan tek kişi de değil. Dijital medya sitesi Digg’in kurucu ortağı ve True Ventures’ın ortağı Kevin Rose da kısa süre önce yaptığı açıklamalarda, “Sorun şu ki piyasadaki projelerin %99’u ve arkalarında bulunan birçok insan sadece saf finansal kazanç için bu işte ve piyasada çok fazla çöp var. Bu talihsiz bir durum çünkü gerçekten yüksek kaliteli projeleri kirletiyor.” ifadelerini kullandı. Rose ayrıca XRP’nin özellikle değernin olmadığını ancak ödemeler konusunda çığır açtığını da belirtti. 

“Altcoin’lerin %99’u Çöp”

Twitter’da 200.000’den fazla takipçi sahibi olan hisse senedi yatırımcısı ve analisti Steve Burns de diğer iki isimle aynı görüşleri paylaşıyor. Burns’e göre altcoin’lerin %99’u ilerleyen zamanlarda sıfırlanacak.

Bununla birlikte Bitcoinist’in haberine göre, Bitcoin’in altcoin’lerden çok daha iyi performans sergileyeceğini gösteren teknik göstergeler de var. Örneğin; piyasanın popüler analistlerinden Josh Olszewicz, yakın zamanda yaptığı açıklamalarda Bitcoin’in piyasa hakimiyetinin artacağını ve bu sebeple bir altcoin sezonu başlamasını bekleyenlerin hayal kırıklığına uğrayacağını ifade etti.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Piyasayı Büyük Bir Satış Hareketi Mi Bekliyor?

Sonraki Haber

Yuanın Zayıflaması Bitcoin’e Güç Kazandırır Mı?

İlgili Haberler