Justin Sun, Changpeng Zhao ve SUI: Neler Oldu? 

Bitcoin Haber

Tron’un kurucusu Justin Sun Pazartesi günü attığı bir tweet’te, yeni SUI token’ının potansiyel bir token gaspına karşı Binance’den gelen bir uyarının ardından, borsa platformu Binance‘e 56 milyon dolarlık bir transferin tam iadesini ayarladığını duyurdu. 

SUI Token Konusu 

TrueUSD (TUSD) cinsinden yapılan önemli transferin Pazartesi günü erken saatlerde Whale Alert tarafından işaretlenmesinin ardından Binance CEO’su Changpeng Zhao, platformunun Sun’ı, fonlardan herhangi birini Binance’in Launchpool’undan büyük miktarda SUI tokenı satın almak için kullanması halinde harekete geçeceği konusunda uyardığını söylemek için Twitter’a gitti. 

Zhao, “Binance LaunchPool, sadece birkaç balina için değil, bireysel kullanıcılarımız için airdrop anlamına geliyor” dedi. 

Katman1 blockchain Sui’nin yerel tokenı olan SUI tokenı, ana ağ 3 Mayıs’ta canlıya geçtiğinde gerçekleşecek. Pazar günü Binance, SUI tokeninin, kullanıcıların bir likidite havuzuna fon sağlamak ve karşılığında ödüller almak için kripto varlıklarını yatırmalarına olanak tanıyan Launchpool aracılığıyla satışa sunulacağını duyurdu. 

Sun ve CZ 

Sun, Zhao’nun gönderisine yanıt vererek, ekibinin fonların “amaçlanan amacının” tam olarak farkında olmadığını ve bu fonların “önde gelen TUSD borsaları arasında piyasa yapıcılığını kolaylaştırmak, böylece herhangi bir borsa promosyonuna katılmak yerine likiditeyi ve işlem hacmini artırmak” için kullanıldığını söyledi. 

Sun tweetinde “Bu hatanın farkına vardıktan sonra derhal borsa ekibiyle temasa geçtik ve fonların tamamının iade edilmesini sağladık” dedi. 


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Solana (SOL) Yeni İşbirliğine Rağmen Düşüş Kaydetti: Neler Oluyor? 

Sonraki Haber

Kripto Para Birimleri ve NFT’lerde Son Durum 

İlgili Haberler