JPMorgan’ın Anketine Göre Kurumsal Yatırımcılar Kripto Paralara Sıcak Bakmıyor

Mert Bahçe

JPMorgan, kripto paralarla ilgili bir anket çalışması gerçekleştirdi. İnsanlara kripto para birimleri ile ilgili görüşleri sorulan ankette ilginç sonuçlar ortaya çıktı.

JPMorgan Chase & Co. tarafından yapılan ankette katılımcılara kripto para birimleri hakkında görüşleri soruldu. Katılımcıların yalnızca %10’u kripto para yatırımı yaptığını belirtirken büyük çoğunluk kripto para piyasasını çekici bulmadığını anktardı. Bunun yanı sıra katılımcıların %30’u Warren Buffet’in Bitcoin için “fare zehri” ifadesine katılıyor.

Amerikan Kurumsal Yatırımcıları Kriptodan Uzak Duruyor

JPMorgan Chase & Co. tarafından düzenlenen ankette 1.500’ü kurumsal olmak üzere 4.500 katılımcı bulundu. Katılımcıların %90’ı şirketinin kripto para yatırımı yapmadığını, %80’i ise kripto para piyasasına asla girmeyeceğini belirtti.

Bununla birlikte ankete katılanların yaklaşık %30’u kripto para karşıtı Warren Buffet’in lider kripto para için kullandığı tanım olan “fare zehri” ifadesine katılıyor.

Öte yandan kripto para yatırımına sıcak bakan katılımcıların %16’sı kripto para yatırımının geçici bir heves olduğuna inanıyor. Ayrıca kripto para yatırımına karşı olan kesim, daha sert kısıtlamaların gelmesini istiyor.

Kripto para yatırımcılarının %40’ı kişisel yatırımlarıyla kripto para piyasasın aktif olarak işlem yaptığını belirtti.

Gençler Kripto Paralara Daha Çok İlgi Gösteriyor

Spectrum Group tarafından yapılan bir başka ankette amerikalı gençler, kripto paralara sıcak bakıyor. Sonuçlara göre portföylerinde en az 1 milyon dolar bulunduran gençlerin yaklaşık olarak %50’si servetlerinin en az dörtte biri ile kripto para yatırımı yapmış durumda. Bununla birlikte katılımcıların %30’u varlıklarının yarısından fazlasını kripto para piyasasında bulunduruyor. Spectrum Group Başkanı George Walper genç nesil hakkında şunları kaydetti: “Genç yatırımcılar, kripto para sektörünü erken keşfetti. Yeni bir sektör olmasına rağmen bu fikirle daha yakından ilgilendiler.”

Öte yandan en az 1 milyon dolara sahip yaşlı yatırımcıların %83’ü kripto para birimlerine inanmıyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Dogecoin Fiyatı: DOGE’de Önemli Seviyeler ve Beklentiler

Sonraki Haber

Bitcoin Yolculuğunda El Salvador’u Ne Gibi Zorluklar Bekliyor?

İlgili Haberler