Bu Oyuncular Kartlarını Doğru Oynarsa Yeni Bir Bitcoin Rallisi Başlayabilir

İlayda Peker

İçinde bulunduğumuz hafta Bitcoin (BTC) yatırımcıları için oldukça volatil geçmeye devam ediyor. İlk olarak Pazartesi günü düşüşle haftaya başlayan Bitcoin, Salı 28.800 dolara kadar geriledi ve Ocak ayından bu yana ilk kez 30.000 doların altına düşmüş oldu. Daha sonra hızlı bir toparlanmaya başlayan lider kripto para birimi bugün 35.000 doların üzerine yükseldikten sonra 32.000 dolar bandında geri çekildi.

Bitcoin Fiyatı ve Hızlı İniş Çıkışlar

Aslında Bitcoin 19 Mayıs’tan bugüne hızlı ve ani fiyat hareketleri sergiliyor. 19 Mayıs’ta BTC fiyatı 24 saat içinde 43.000 dolarlık seviyelerden 30.000 dolar sınırına kadar geriledi. daha sonra yaşanan volatil hareketlerin ardından BTC’nin 15 Haziran’da 41.320 dolara kadar yükseldiğine şahit olduk.

Bu yükselişin arkasından yine ani bir şekilde düşüşe geçen Bitcoin, Salı günü 28.800 dolara kadar geri çekildi. Bu seviyeden sonra yeniden toparlanmaya başlayan lider kripto para biriminin bugün 35.000 doları geçmiş olması pozitif bir hareket olarak değerlendirildi. Ancak daha sonra fiyat yeniden 32.000 dolar ile 33.000 dolar arasındaki seviyeye çekildi.

Bazı analistler bu hızlı fiyat hareketlerini boğa piyasasının bitmediğinin işareti olarak değerlendirirken bazı analistler de tam tersi görüşlere sahip. Ancak yapılan açıklamalara göre yeniden bir boğa koşusunu başlatmak için bazı oyuncuların kartlarını doğru oynaması gerekiyor.

Kurumsal Yatırımcılar

Kripto para piyasasının son boğa koşusunun kurumsal yatırımcılar tarafından yönetildiği artık pek çok uzman isim tarafından kabul ediliyor. Ark Invest’in son Bitcoin yatırım adımlarının ise yine böyle bir boğa koşusuna yol açabileceği düşünülüyor.

Analistlere göre kurumsal yatırımcıların kartlarını doğru oynaması Bitcoin fiyatı ve dolayısıyla kripto para birimlerinde yeni bir ralli başlatmak için katalizör olabilir. Bu sebeple özellikle Ark Invest’in yatırımının uzun soluklu olduğuna dikkat çekiliyor ve yeni bir ralli başlatma potansiyeli olduğu ifade ediyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Peter Brandt: XRP Tüm Zamanların En Düşük Seviyesini Görecek!

Sonraki Haber

Dogecoin Fiyatı: DOGE’de Önemli Seviyeler ve Beklentiler

İlgili Haberler