JPMorgan Bitcoin Fiyat Tahminini Güncelledi: Yeni Hedef Ne?

İlayda Peker

Amerikan bankacılık devi JPMorgan yaptığı son açıklamalarda, piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi olan Bitcoin‘in uzun vadede 150.000 dolara ulaşacağı tahmin ettiklerini dile getirdi.

Tahminde Artış Var

JPMorgan geçen yıl yaptığı tahminlerde Bitcoin’in 146.000 dolara kadar ulaşabileceğini dile getirmişti. Dolayısıyla bankanın tahmininde küçük bir artış olduğu görülüyor. Öte yandan lider kripto para biriminin 150.000 dolarlık hedef ulaşması için ortalama olarak 2.7 trilyon dolarlık bir piyasa değerine de ulaşması gerekiyor.

Yazının kaleme alındığı an itibari ile Bitcoin’in piyasa değeri yaklaşık olarak 825 milyar dolar seviyesindeyken 10 Kasım’da 69.000 dolarlık rekor görüldüğünde piyasa değeri 1,3 trilyon dolara ulaşmıştı.

Bunlara ek olarak banka, lider kripto para biriminin gerçeğe uygun değerinin şu anda 38.000 dolar civarında olduğunu ifade ediyor. Dolayısıyla yaklaşık olarak 43.500 dolar seviyelerinde olan Bitcoin fiyatı şu an için çok yüksek olarak değerlendiriliyor.

Öte yandan JPMorgan’ın değerlendirmesi, Bitcoin’in volatilitesinin altına kıyasla dört kat daha yüksek olduğu gerçeğine dayanıyor. Yapılan açıklamalara göre kripto paranın daha değerli olabilmesi için volatilitesinin çok daha düşük olması gerekecek.

Bitcoin Fiyat Hamlesi

Bitcoin son yükseliş hamlesinden önce 24 Ocak’ta 32.950 dolara kadar geriledi ve şu an için bu seviye dip olmuş gibi görünüyor. 8 Şubat’ta Bitstamp borsasında 45.501 dolara kadar yükselen Bitcoin’de yükseliş ivmesi son iki gündür hız kesmiş durumda.

Bunun yanında Bitcoin zirve seviyelerini 10 Kasım’da gördü ve 64.900 dolardan sonra ciddi bir düzeltme yaşandı. Bu düşüşün arkasında ise çeşitli endişelerin yanı sıra FED’in faiz kararların oldukça etkili olduğu düşünülüyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Shiba Inu’nun Arazileri Yakında Kullanıcı İle Buluşacak

Sonraki Haber

Cardano (ADA) Önemli Bir Dönüm Noktasını Geride Bıraktı

İlgili Haberler