Bitcoin’de Yeni Rekor Ne Zaman Gelecek: Popüler Analistin İddialı Tahmini!

İlayda Peker

Arka arkaya gelen haberler ile birlikte lider kripto para birimi Bitcoin’in fiyatı 45.000 doların üzerine kadar yükselirken, toplam kripto para piyasası hacmi de yeniden 2 trilyon doların üzerine yükseldi.

Bitcoin Fiyat Beklentileri

Analistlere göre Bitcoin fiyatında şu anda teknik göstergelerde en önemli nokta, 50 günlük hareketli ortalama seviyesi olan 42.500 dolar seviyesi. BTC bu seviyenin üzerinde işlem gördüğü sürece yükseliş hareketinin devam edeceği düşünülüyor. Bu noktada piyasanın popüler analistlerinden Lark Davis, tarihsel verileri değerlendirdiğinde Bitcoin’in Mart 2022’de yeni bir rekor kırma ihtimalinin olduğunu ifade ediyor.

Davis, 50 günlük hareketli ortalama seviyesinin geçildiği son iki dönemde %54 ve %47’lik artışlar geldiğini ifade ediyor. Dolayısıyla eğer tarih tekerrür ederse Bitcoin’in birkaç hafta içinde yeniden 60.000 dolarlık seviyelere yükseldiğini görebiliriz. Buna ek olarak Davis 50 günlük hareketli ortalamalar kırıldıktan sonra 50 gün içinde yeni rekor seviyelerin geldiğini de sözlerine ekledi.

Bu noktada anlistler Bitcoin’e çok fazla kurumsal yatırım geldiğini ifade ediyor. Son olarak KPMG’nin yaptığı alım da önemli bir hamle olarak nitelendiriliyor ve KPMG’nin danışmanlık yaptığı şirketlerin de Bitcoin alımı yapma ihtimalinin artması ile yükseliş beklentileri de artıyor.

Altcoin Fiyatlarına Etkisi

Eğer Bitcoin istenen seviyeler yükselirse bu durum altcoin fiyatlarını da mutlaka etkileyecek ve BTC’nin konsolide olması ile birlikte altcoin’lerde de bir ralli görülebilir. Altcoin’lerde ralliyi bu sefer DAO’ların ya da metaverse coin’lerin başlatacağı düşünülüyor.

Altcoin’lerde yaşanacak bir ralli ise son dönemde kaydedilen kayıpların geri alınmasını sağlayabilir.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

KPMG Bitcoin Aldı, BTC Fiyatı 45.000 Doları Gördü!

Sonraki Haber

Rusya’dan Önemli Hamle: Bitcoin “Para Birimi” Olarak Mı Tanımlanacak?

İlgili Haberler