JPMorgan Analistleri: “Ethereum (ETH) 1.000 Dolardan İşlem Görmeli”

İlayda Peker

Piyasanın en büyük altcoin’i konumunda yer alan Ethereum son zamanlarda sergilediği performans ile yatırımcısının yüzünü güldürdü. Ancak bazı isimler Ethereum’un (ETH) şu anda çok yüksek olduğunu ve işlem görmesi gereken fiyatın 4.000 dolar olmadığını ifade ediyor.

“Ethereum 1.000 Dolar Olmalı”

JPMorgan Chase’den Nikolaos Panigirtzoglou liderliğindeki analistler Ethereum’un mevcut fiyatının yaklaşık olarak %70 altında 1.000 dolar seviyesinde işlem görmesi gerektiğini düşünüyor.

Analistlere göre Ethereum’un 4.000 doların üzerindeki fiyatı, artan kurumsal yatırımlar ve ağ iyileştirmelerinden kaynaklanıyor ve bu durum gerçek ağ kullanımını yansıtmıyor. Ancak bu noktada 2021 yılında Dogecoin gibi kripto para birimlerinde görülen artışların da sadece FOMO ve sosyal medya etkisi ile olduğunun altını çizmek gerekiyor. Ayrıca kripto para piyasasının her zaman katı kurallarla işlemediği de bilinen bir gerçektir.

Ethereum 2.0 Adımları

Ethereum fiyatında yaşanan yükselişin ETH 2.0 geliştirmesi ve bu süreçte atılan adımlarla doğrudan ilgisi bulunuyor. ETH 2.0 çalışmaları son hız devam ediyor ve bu sebeple topluluk büyük oran ağın geleceği konusunda yükseliş bekliyor. Çünkü ETH 2.0’ın Ethereum ağını daha ucuz, daha hızlı ve daha kullanışlı hale getirmesi bekleniyor.

Öte yandan Berlin güncellemesinin ardından ağ zaten bazı iyileştirmeler görüyor. Ayrıca merakla beklenen EIP-1559’u içeren London güncellemesinin Temmuz ayında hayata geçirilmesi bekleniyor. Yaklaşan yükseltmeler muhtemelen ağın performansı üzerinde önemli bir etkiye sahip olacaktır.

Dolayısıyla her gelişme ile birlikte ETH 2.0 tam olarak kullanılabilir duruma gelene kadar Ethereum fiyatındaki artışların artması bekleniyor. Analistler bu noktada ETH’un ilk olarak 10.000 doları göreceğini ifade ediyor.

Kurumsal Yatırımlar

Bunlara ek olarak kurumsal yatırımcıların da ETH fiyatı üzerinde etkili oldukları görülüyor. Örneğin; Kanadalı düzenleyiciler geçen ay üç Ethereum ETF‘ini onayladı ve bu ETF’lerin oldukça iyi performans sergiledikleri ifade ediliyor. Ayrıca VanEck de kısa süre önce bir Ethereum ETF’i başvuruda bulundu.Total
2
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

EOS Son Üç Yılın En Önemli Performansına İmza Attı! EOS Neden Yükseliyor?

Sonraki Haber

En Büyük Altcoin Ethereum, Piyasa Değeri İle Dev Şirketleri Geride Bıraktı!

İlgili Haberler